mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Problemy z autostradą A2?

Problemy z autostradą A2?

Chińska firma COVEC, która wygrała przetarg na realizację dwóch odcinków autostrady A2, ma problem z pozyskaniem polskich podwykonawców. Tym samym istnieje zagrożenie, że  autostrada A2 może nie powstać na Euro 2012. Być może okaże się, że trzeba sprowadzać robotników ze Wschodu.

Problemy z autostradą A2?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, że problemów nie ma, a terminy zostaną dotrzymane. - Zarówno A2, jak i A1 między Strykowem a Toruniem mają być przejezdne do końca maja 2012 r. - czyli na mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2012 – deklaruja drogowcy.

- Na razie zaawansowanie prac między Łodzią a Warszawą wynosi 10 procent – powiedział Dziennikowi Łódzkiemu Adrian Furgalski, ekspert z zespołu doradców TOR. - Chińczycy sądzili, że bez problemów znajdą podwykonawców. Okazuje się że jest inaczej. Nie mam sygnałów, że to bojkot polskich firm, ale jest obawa przed chińskim partnerem, być może natury finansowej.Jeżeli Chińczykom nie uda się zatrudnić polskich firm, będą chcieli sprowadzić tysiąc swoich pracowników - przewiduje Furgalski.

Podobne wiadomości:

Auta2 – nowi bohaterowie

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-03-04

Uważam że Chińczycy mogą mieć problemy ponieważ weszli na rynek "podzielony" przez dotychczasowych wykonawców i nie chcą działać na ustalonych wcześniej zasadach (łapówki ,niejasne koszty wykonania). Oby weszli na nasze budowy , rozbili wreszcie dotychczasowy stary układ. Będą stanowić zdrową konkurencję.

~kazel 2011-03-03

prawda jest taka, że chinole chcieli by płacić jak swoim niewolnikom... za te pieniądze co zaoferowali naszej firmie ledwo by starczyło na materiały... są jeszcze gorsi niż MIRBUD i STRABAG...

~pisarz 2011-03-03

do koszmar językowy młodego pokolenia Może by tak "koszmar..." wskazał co ma na myśli. Przeglądam post aaa w poszukiwaniu "błędów na błędzie" i nie znajduję nic prócz drobnych literówek i uchybień interpunkcyjnych wynikających z szybkiego pisania.

aaa 2011-03-03

@~koszmar językowy młodego pokolenia chciałbym być młody, ale niestety nie jestem. Natomiast ty pewnie też nie jesteś już młody więc wiesz, że najczęściej jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to wyciąga błędy ortograficzne/gramatyczne z wypowiedzi innych. A stara prawda mówi, że jak nie ma się nic to powiedzenia to lepiej milczeć ;)

~koszmar językowy młodego pokolenia 2011-03-03

do "aaa" > błąd na błędzie, szoruj do szkoły poduczyć się języka ojczystego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.