mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Próby obciążeniowe na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Próby obciążeniowe na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Zakończyły się próby obciążeniowe na mostach i estakadzie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Tymczasem ogłoszony został przetarg na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia czyli na budowę drogi wojewódzkiej Żerniki Wrocławskie - Siechnice.

Próby obciążeniowe na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Próby obciążeniowe na obiektach inżynierskich na „Budowie drogi wojewódzkiej od drogi krajowej nr 94 do drogi wojewódzkiej nr455 wraz z ich węzłami” (z Siechnic do Łanów)  prowadzone były przez trzy dni. Do testów firma Skanska, prowadząca inwestycję, wykorzystała specjalistyczny sprzęt pomiarowy oraz ciężarówki wypełnione piachem, które ustawiały się na obiektach w wielu konfiguracjach.  Próby zakończyły się pozytywnym wynikiem. Planowany termin zakończenia budowy tego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia  to początek 2013 r.

Tymczasem ogłoszony został przetarg na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia czyli na budowę drogi wojewódzkiej Żerniki Wrocławskie - Siechnice (od ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395 do drogi krajowej nr 94). Nowa droga będzie miała około 8 km długości, 7 m szerokości, po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Zamontowane przy niej zostaną ekrany akustyczne. Na całej długości powstanie także ciąg pieszo-rowerowy.

Pieniądze na realizację tego etapu pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego oraz ze środków unijnych. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowane jest na styczeń, a rozpoczęcie budowy na marzec 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~zzxx 2011-12-18

zapłacicie panowie potem za przejazd i poczekacie kilka lat dłużej? Z tą autostradą to przesada, zapraszam na S7 Radom-Warszawa - naprawdę niczego nie brakuje, a droga jest bezpłatna i do tego powstała dość szybko, bez przepychanek itp problemów. W dodatku w przypadku obwodnicy koszt skrzyżowań rośnie drastycznie, kiedy mowa o autostradzie.

~lobuzbodzio 2011-12-15

Jon pamiętaj aut przybywa a nie ubywa to co dziś wystarcza jutro może być za małe. Myśl przyszłościowo ....

~jon 2011-12-14

Sebastian można wybudować w standardzie autostrady. Daj na to pięniądze i będzie ok. Wrocław to moje ukochane miasto, ale jeżdżę po całej Polsce i widzę że dużych inwestycji drogowych potrzeba wszędzie. Wschodnia obwodnica miasta jest oczywiście potrzebna ale nie konieczna. Stąd buduje się ją w standardzie nawet nie krajowej a jedynie wojewódzkiej

~sebastian 2011-12-14

to już nie można porządnie zrobić w standardzie autostradowym tylko znowu polska partyzantka półśrodkami ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.