mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Próby obciążeniowe na krakowskiej estakadzie

Próby obciążeniowe na krakowskiej estakadzie

W niedzielę, 23 października rozpoczną się testy obciążeniowe największej w Krakowie estakady, biegnącej w ciągu ul. Conrada i ul. Radzikowskiego.

Próby obciążeniowe na krakowskiej estakadzie

Próby obciążeniowe będą trwały od rana do późnych godzin popołudniowych. W tym czasie dziesięć ciężarówek, po brzegi wyładowanych kruszywem, będzie wjeżdżać na każde z przęseł konstrukcji i pozostanie tam przez ok. dwie godziny. W tym czasie inżynierowie, przy pomocy specjalistycznego sprzętu mierniczego, będą badać jak konstrukcja reaguje na obciążenie.

Jeśli próby obciążeniowe estakady zakończą się wynikiem pozytywnym, wykonawca 24 października przekaże całe przebudowane rondo do odbiorów w nadzorze budowlanym. Na ten dzień zapowiedziano też oddanie do ruchu poziomu „0”, czyli tak zwanej tarczy ronda.

Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja ronda Ofiar Katynia trwa od wiosny 2010 roku. Umowa na realizację tej inwestycji opiewa na kwotę około 120 mln złotych. Płaskie dotąd skrzyżowanie zostanie przebudowane do trzech poziomów. Na kierunku wschód – zachód, a więc w ciągu ulic Conrada i Radzikowskiego (drogi krajowe 7 i 79) powstanie prawie 400 metrowa estakada ze zjazdami. Pod nią znajdzie się przebudowane skrzyżowanie z tzw. wyspą centralną. Ten poziom będzie służył głównie do obsługi komunikacyjnej przyległych terenów mieszkaniowych i komercyjnych. Na kierunku północ – południe, a więc w ciągu ulicy Jasnogórskiej i alei Armii Krajowej, będą działać dwa około 90 metrowe tunele drogowe, odrębne dla każdego kierunku jazdy.

 


Podobne wiadomości:

207 SW, 308 SW, 508 SW i Partner – cztery...

auto motor i sport 0000-00-00

Sprawdzamy, jaki sens ma oferowanie czterech samochodów typu kombi przez jednego producenta. Każdy z nich należy do innej klasy, różnią się także pod względem ceny. Do walki na bagażniki stają Peugeoty 207 SW, 308 SW, 508 SW i Partner.

Nowości 2012 w klasie kompaktów

auto motor i sport 0000-00-00

Na przyszły rok szykuje się wysyp premier w klasie kompaktów. Największą ofensywę szykuje Grupa Volkswagena.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.