mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Program Operacyjny zatwierdzony

Program Operacyjny zatwierdzony

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o zatwierdzeniu szczegółowego opisu priorytetów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Opis zawiera m.in. priorytety dotyczące rozwoju sieci drogowej i poprawy bezpieczeństwa.

Program Operacyjny zatwierdzony
25 stycznia 2008 r. minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska, zatwierdziła Szczegółowy opis priorytetów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007–2013. Dokument został opracowany na podstawie ostatecznego tekstu POIiŚ przyjętego przez Komisję Europejską decyzją z 7 grudnia 2007 r. oraz propozycji przedstawionych w trakcie konsultacji.

Dokument nie obejmuje opisu działań priorytetu, jakim jest transport przyjazny środowisku, który jest przygotowywany przez Ministerstwo Infrastruktury. Znajdują się w nim natomiast dwa priorytety dotyczące infrastruktury drogowej: Drogowa sieć TEN-T oraz Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe.

W ramach programu realizowana będzie budowa odcinków autostrad A-1, A-2, A-4 i A-18, budowa odcinków dróg ekspresowych pomiędzy największymi aglomeracjami (m.in. S1, S2, S3, S5, S7, S8, S17, S69), budowa obwodnic oraz przebudowa odcinków innych dróg krajowych znajdujących się w sieci TEN-T, w tym odcinków w miastach na prawach powiatu. Przewidywana jest również realizacja projektów obejmujących wzmocnienia dróg krajowych do nośności 115 kN na oś, co wynika ze zobowiązań jakie strona polska przyjęła w Traktacie Akcesyjnym. Zgodnie z jego zapisami w 2011 roku 2,5 tys. km wyznaczonych dróg będzie miało taką nośność. W wyniku podjętych działań powstanie sieć drogowa o znacznie wyższych niż obecnie parametrach użytkowych, w tym stworzony zostanie zasadniczy szkielet dróg o dużej przepustowości, stanowiący sieć połączeń pomiędzy największymi ośrodkami gospodarczymi kraju. W rezultacie nastąpi redukcja zatłoczenia w rejonach wielkich miast oraz znaczące skrócenie czasu przejazdu pomiędzy poszczególnymi miastami. Zapewniona zostanie też płynność przebiegającego przez Polskę ruchu tranzytowego.

Prowadzone będą także działania związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Program obejmie poprawę wyposażenia dróg krajowych w urządzenia zwiększające bezpieczeństwo ruchu oraz przedsięwzięcia mające na celu zmianę postaw i zachowań uczestników ruchu na całej sieci drogowej. Poprawiony zostanie stan dróg krajowych znajdujących się poza siecią TEN-T oraz wybranych odcinków dróg objętych tą siecią. Podniesienie standardu dróg krajowych zapewni zwiększenie ich przepustowości, poprawę bezpieczeństwa oraz skrócenie czasu przejazdu, co wiąże się z obniżeniem kosztów transportu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~osskaa 2008-01-30

ble ble ble... same ogólniki i pieprzenie...

~kazel 2008-01-29

odwołania są, bo taką durną ustawę uchwalono za SLD... a PiS popełnił błąd, że tego nie skasował!!!. Z tego co widzę, PO też się tym nie zamierza zajmować... a jak się nie orientujesz kto tak naprawdę rozpoczął budowę dróg to sobie prześledź wydatki budżetowe na drogi... i przestań chrzanić głupoty...

~astrolog 2008-01-28

Panie Inzynier. Poki co Twoje PiS przegralo sprawe o odebranie kocensji spolce GTC na budowe A1 od Grudziadza do Torunia, poddalo sie w kwestii zabrania koncesji Autostradzie Wielkopolskiej na brakujacy odcinek A2, zapieprzylo sprawe w kwestii obwodnicy Augustowa. Przez osttanie dwa lata dtamatycznie sie wydluzyl proces podejmowania decyzji w kwestii zezwolen, decyzji srodowiskowej i zle przeprowadzonych przetargow (stad tyle odwolan).

~Inzynier 2008-01-28

mowiąc ze poprzedincy nic nie zrobili wykazujesz tylko swoj brak informacji na temat budownictwa drogowego. Tak sie wszyscy śmialiście ze A1 nie powstanie do 2010 a ja sie teraz śmieje z was bo juz na całej dlugości odbywają sie zaawansowane prace albo budowlane albo projektowe. i ewentualny poślig to tylko pół roku ale na calej dlugości powstanie. Dalej bądźcie zaślepieni w swoje PO .....

~Tini1 2008-01-28

S-8 przez Bełchatów!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.