mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Program rozwoju dróg, programem narodowym

Program rozwoju dróg, programem narodowym

6 października br. podpisaniem Deklaracji Programowej zakończyły się obrady I Polskiego Kongresu Drogowego. Delegaci Kongresu poparli ideę powołania Koalicji na rzecz lepszych dróg. Zdaniem delegatów i gości Kongresu Program rozwoju sieci polskich dróg powinien stać się programem narodowym.

Program rozwoju dróg, programem narodowym

„Drogi powinny jednoczyć, powinny zostać wyłączone ze sporów politycznych toczonych przez rządzących i opozycję” - powiedział Minister Bogusław Kowalski podczas ostatniej sesji plenarnej I Polskiego Kongresu Drogowego. Sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu docenił ideę powołania Koalicji i merytorycznych wartości Kongresu. Zapewnił o poparciu resortu, deklarowanym podczas pierwszego i drugiego dnia Kongresu przez ministra Jerzego Polaczka.

„Kończą się obrady, ale wielka praca na rzecz dróg przed nami” - powiedział Zbigniew Kotlarek, prezes Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy. Zapewnił, że merytoryczne wnioski płynące z trzydniowych obrad trafią do wszystkich osób i instytucji, które mają wpływ na stan i tempo modernizacji polskiej sieci drogowej.

I Polski Kongres Drogowy nawiązywał do tradycji czterech zjazdów drogowców z lat 1928 -1938. Kolejny Kongres ma zostać zwołany w 2008 roku.

Czytaj także:

Rząd zapowiada budowę dróg 2006-10-05

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

Polskie drogi 2014-10-30

DTŚ wyjdzie za Gliwice

DTŚ wyjdzie za Gliwice

Polskie drogi 2014-07-09

Komentuj:

~misiek 2006-10-10

w zupelnosci zgadzam sie z poprzednikiem...jechalem chyba z 7 razy trasą wrocek-poznan...i powinna byc PRZYNAJMNIEJ EKSPRESOWA DROGA!!...powtarzam przynajmniej!!...bo to trasa b.wazna..pomiedzy kluczowymi aglomeracjami..i osrodkami gospodarczymi,..

~Kuba 2006-10-10

"Program rozwoju sieci polskich dróg powinien stać się programem narodowym." Rychlo w czas... Szkoda ze nie wpadlismy na to kilkanascie lat temu. Juz bysmy mieli z 1000km autostrad i wyremontowane DK. Ale po co?? Dopiero jak stoimy w korkach kilka h dziennie, takze jadac np. z Wroclawia do Poznania przez miejscowosci bez obwodnic a plomby stracilismy juz wszystkie- przyszlo olsnienie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.