mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Program rozwoju dróg, programem narodowym

Program rozwoju dróg, programem narodowym

6 października br. podpisaniem Deklaracji Programowej zakończyły się obrady I Polskiego Kongresu Drogowego. Delegaci Kongresu poparli ideę powołania Koalicji na rzecz lepszych dróg. Zdaniem delegatów i gości Kongresu Program rozwoju sieci polskich dróg powinien stać się programem narodowym.

Program rozwoju dróg, programem narodowym

„Drogi powinny jednoczyć, powinny zostać wyłączone ze sporów politycznych toczonych przez rządzących i opozycję” - powiedział Minister Bogusław Kowalski podczas ostatniej sesji plenarnej I Polskiego Kongresu Drogowego. Sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu docenił ideę powołania Koalicji i merytorycznych wartości Kongresu. Zapewnił o poparciu resortu, deklarowanym podczas pierwszego i drugiego dnia Kongresu przez ministra Jerzego Polaczka.

„Kończą się obrady, ale wielka praca na rzecz dróg przed nami” - powiedział Zbigniew Kotlarek, prezes Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy. Zapewnił, że merytoryczne wnioski płynące z trzydniowych obrad trafią do wszystkich osób i instytucji, które mają wpływ na stan i tempo modernizacji polskiej sieci drogowej.

I Polski Kongres Drogowy nawiązywał do tradycji czterech zjazdów drogowców z lat 1928 -1938. Kolejny Kongres ma zostać zwołany w 2008 roku.

Czytaj także:

Rząd zapowiada budowę dróg 2006-10-05

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Koncepcje dla DW269 i DW270

Koncepcje dla DW269 i DW270

Polskie drogi 2014-07-25

Komentuj:

~misiek 2006-10-10

w zupelnosci zgadzam sie z poprzednikiem...jechalem chyba z 7 razy trasą wrocek-poznan...i powinna byc PRZYNAJMNIEJ EKSPRESOWA DROGA!!...powtarzam przynajmniej!!...bo to trasa b.wazna..pomiedzy kluczowymi aglomeracjami..i osrodkami gospodarczymi,..

~Kuba 2006-10-10

"Program rozwoju sieci polskich dróg powinien stać się programem narodowym." Rychlo w czas... Szkoda ze nie wpadlismy na to kilkanascie lat temu. Juz bysmy mieli z 1000km autostrad i wyremontowane DK. Ale po co?? Dopiero jak stoimy w korkach kilka h dziennie, takze jadac np. z Wroclawia do Poznania przez miejscowosci bez obwodnic a plomby stracilismy juz wszystkie- przyszlo olsnienie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.