mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Projekt „Orawska droga”

Projekt „Orawska droga”

Uroczyście zakończono projekt „Orawska droga” realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej – Polska – Słowacja. Droga ta stanowi skrót o ponad 20km pomiędzy Jabłonką a Żywcem. Jest również drogą integrującą społeczności Orawy po obu  stronach granicy. Droga prowadząca do Orawskiego Jeziora umożliwi lepsze wykorzystanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych Orawy.

Projekt „Orawska droga”
Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Programu Współpracy Transgranicznej  Polska – Słowacja udało się zmodernizować mosty znajdujące się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 962 oraz wybudować nowy obiekt na byłym przejściu granicznym w Winiarczykówce, który zastąpił stary, nienormatywny most. Po stronie słowackiej wybudowano rondo w Bobrowie, zmodernizowano most na potoku Bobroviec , zrekonstruowano nawierzchnię drogi na długości 7 km od granicy państwa do miejscowości Zubrohlava i wybudowano kanalizację deszczową i chodnik dla pieszych dł. 2 km w m. Bobrov


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~jumper 2012-10-10

byłem, jechałem, testowałem . wspaniały skrót na Orawę dla jadących z zachodniej części Polski . W Katowicach na południe przez Bielsko-Białą, Żywiec i przejście graniczne w Korbielowie. Dzięki temu omijamy bardzo wolny odcinek polskiej krajówki biegnący przez Wadowice, Maków i Jordanów - tam jest masakra . Jedyny minus orawskiej drogi przez Słowację to permanentny patrol słowackiej policji która na jednym ze skrzyżowań stoi praktycznie zawsze i pewnie lubi "zaczepić" Polaka... niemniej jednak warto tamtędy przejechać na Słowację czy na Orawę a nawet do Zakopanego !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.