mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa

Projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa

Drogowcy zaprezentowali plany sytuacyjne obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciagu S6. W prezentowanych planach mogą zostać wykonane jeszcze drobne korekty jeżeli chodzi o obszar węzłów drogowych, przebieg trasy już nie będzie podlegał zmianom.

Projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa
Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 wraz z łącznikiem do węzła Bielice w ciągu drogi S11 jest przygotowywana do realizacji w perspektywie Unii Europejskiej 2014-2020. W grudniu tego roku planowane jest złożenie wniosku o wydanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Obwodnica jest fragmentem obiecywanej od lat drogi ekspresowej S6 między Szczecinem a Gdańskiem. Przewidziana w okolicach Koszalina droga ma mieć ponad 20 kilometrów długości i ma omijać w dużej części Koszalin i cały Sianów od północnej strony.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie obwodnice

Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

~warszawiak 2013-07-23

Romek, jesteś niepoprawnym optymistą. Zauważyłem, że od wielu lat domagasz się na tym portalu budowy A6 od Rzęśnicy do Gdańskia po śladzie "Berlinki" wytyczonym jeszce przez Niemców. Niestety, ta droga nie tylko nie bedzie opóźniona o kilka lat, ale nie powstanie w ogóle, a na pewno nie w ciągu najbiższych kilkudziesięciu lat, w każdym razie na pewno nie za naszego życia. Nie ma jej w żadnych, nawet nabardziej dalekosiężnych planach. Szansę na powstanie ma tylko S6, przebiegająca w okolicy dzisiejszej DK6. Ja byłbym zadowolony, jakby wreszcie przestano się komprowitać, remontując po kawałeczku obecną A6 od Kijewa do Rzęśnicy, tylko wreszcie by przebudowano cały ten "ogromny" parokilometrowy odcinek za jednym zamachem, oczywiście razem z węzłami. To co się tam obecnie wyprawia, np przebudowa tylko 2,5 km przy pozostawieniu starych betonowych poniemieckich "schodów" przy węźle "Kijewo", rozpoczynająca się budowa węzła "Tczewska" i nic poza tym, to naprawdę czyste kpiny i totalna kompromitacja decydentów drogowych. Czy wykonanie tego odcinka w całości od razu jest jakimś ogromnym zadaniem?

~romek 2013-07-22

A co z budową strej Berlinki czyli projektowanej od lat 40 autostrady A6 .Prace koncepcyjne na tej drodze zatrzymały sie w latach 70 .Droga tranzytowa A6 od wezła Rzesnica do Gdanska nalezy poprowadzić po stary sladzie wytyczonym jeszcze w latach 30 .Planisci z GDDKiA przyjeli budowe drogi S6 jako pierwszej .Połaczy ona wszystkie wieksze miasta wybrzeza Koszalin przez Słupsk do Gdanska.Mozna powiedziec ze kazda droga ma swoje plusy i minusy.Budowa S6 ułatwi transport na wybrzezu.Moze rozwazyc koncepcję płaczenia tej trasy z A6 w rejonie Słupska chociaz budowa S6 spowoduje zatrzymane na kilka lat odbudowy A6

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?