mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Projektant S61 obwodnicy Suwałk wybrany

Projektant S61 obwodnicy Suwałk wybrany

Jeśli nie będzie skutecznych odwołań obwodnicę Suwałk zaprojektuje konsorcjum firm: Egis Poland Sp. z o.o. (Warszawa) oraz WBP Zabrze Sp. z o.o. Wyceniło ono swoją pracę na około 1,5 mln zł. Najdroższa spośród zgłoszonych ofert to  prawie 5 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku planuje złożyć wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pod koniec 2013 roku. Zakładany w tej sytuacji termin uzyskania decyzji , to wiosna 2014 roku. Dalsze terminy to: gotowość do budowy obwodnicy Suwałk późną jesienią 2014, tak, aby inwestycja mogła ruszyć – o ile zostanie zapewnione finansowanie – wiosną 2015 roku.

Projektant S61 obwodnicy Suwałk wybrany
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku wybrała ofertę najkorzystniejszą w przetargu. Dokumentacja techniczna potrzebna do złożenia wniosku o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej obwodnicy Suwałk (jako odcinek planowanej S 61), ma być gotowa po 17 miesiącach od chwili podpisania umowy (możliwe dopiero po zakończeniu postępowań odwoławczych). Wcześniej – po 10 miesiącach zostanie przygotowany projekt połączenia istniejącej DK 8 z węzłem „Suwałki Południe” (dawny węzeł Lotnisko).

Obwodnica Suwałk powstanie po zachodniej stronie miasta. Ma mieć około 13 km długości i łączyć się z obwodnicą Augustowa w rozbudowanym węźle „Lotnisko”. Na odcinku o przekroju dwujezdniowym mają być po 2 pasy ruchu w każdą stronę (docelowy przekrój - 2x3 pasy), pas rozdzielający oraz pasy awaryjne. Zbudowany zostanie także 3-kilometrowy, jednojezdniowy łącznik klasy GP (w ciągu drogi powiatowej nr 1148B) pomiędzy drogą ekspresową, a istniejąca drogą krajową nr 8. Do tego przewidziane jest również tymczasowe podłączenie drogi ekspresowej do DK 8 (tzw. docelowa łącznica węzła „Szwajcaria”) o dł. ok. 2 km. Na trasie powstanie sieć dróg dojazdowych oraz ciągów pieszych i pieszo rowerowych. Przewidziano też budowę urządzeń chroniących środowisko (m.in. 7 przejść dla zwierząt, ekrany akustyczne, wygrodzenia).

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.