mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Projektują Viatoll na DK 91

Projektują Viatoll na DK 91

Rozpoczęły się prace projektowe nad wprowadzeniem elektronicznego systemu poboru opłat Viatoll na drodze krajowej nr 91. Zakładane uruchomienie systemu nastąpi prawdopodobnie w połowie 2012 roku.

Projektują Viatoll na DK 91
Oddział w Gdańsku jest koordynatorem prac przygotowawczych. System zakłada pobór opłat za pojazdy i zespoły pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Badania natężenia ruchu prowadzone na zlecenie GDDKiA pokazały, że wprowadzenie systemu nie zmieniło natężenia ruchu na drodze krajowej nr 6, drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta i na głównym ciągu komunikacyjnym Gdańska. Natomiast znacząco wzrósł ruch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 91, które zjechały z autostrady A1.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

11 nowości nowego Porsche 911

auto motor i sport 0000-00-00

Mocne, szybkie i oszczędne. Sportowe auta zawsze chcą być pierwsze, i to nie tylko na wyścigowym torze. Porsche od 50 lat ściga się na wynalazki techniczne i należy do awangardy w tej dziedzinie. Temu wyzwaniu ma też sprostać nowa Carrera.

Komentuj:

~Rafał 2012-02-15

Dzis jechalem z Gniewu do Grudziadza w wiekszosci DK nr 91. Ostre watachy tirow musze wam powiedziec... Normalnie nawet nie zdawalem sobie sprawy ze az tyle tirow zjechalo z autostrady na ta droge. Czy po to budowano A1 zeby tiry jezdzily bocznymi trasami!? W tym przypadku wprowadzenie systemu ViaToll rowniez na DK 91 bo tiry zapewne wtedy wroca na A1. Ale to i tak nie zmienia mojego zdania ze autostrady powinny byc darmowe, bo dzieki nim lepiej rozwija sie gospodarka i spada smiertelnosc.

~warszawiak 2012-01-20

Zgadzam się, jest w tych onaczeniach numerowych niezły bajzel. A swoją drogą zastanawiam się, jaka powinna być numeracja dawnej DK1 od ronda przed Pruszczem (jadąc od Grudziądza) do Gdańska. Jeżeli będzie DK91, to też dziwne, "dziewiątka" przed drugą cyfrą na krajówce oznacza alternatyną drogę dla autostrady o danym numerze. (np DK92 jest alternatywna dla A2 itp) Czego alternatywą będzie DK91 Pruszcz-Gdańsk. W okolicy Pruszcza A1 się kończy i dalej jest S6 do Gdyni. Aha, przyszłe S1 odbije chyba (przynajmniej czasami) na odcinku Tychy-Bielsko od śladu dzisiejszej DK1, ale o to mniejsza, do jej budowy niestety daleko.

~p.s 2012-01-20

Kolego, generalnie to tak będzie że DK91 będzie równolegle do A1. Dk91 bedzie tylko do Śląska. Tak Będą istniec jednocześnie drogi S1 i A1 na równoległych odcinkach. S1 będzie zaczynała się od lotniska Pyrzowice i dalej po obecnym śladzie az do Cieszyna. A1 natomiast od Pruszcza Gdańskiego przez Łódź, Śląsk aż do Gorzyczek(granica PL-CZ) A co oznaczeń DK 91 i DK1 to ciągle trwa mega bałagan. Co prawda co chwile na równlogłych odcinkach do autostardy daje się nowe tabliczki 91 ale wciąż wiszą jeszce tabliczki "1" Ostatnio np zbudowano obwodnice Pruszcza Gdańskiego, która zaczyna się od skrzyżowania właśnei z DK 91 a na tablicach dano oznaczenie DK1...a kilkaset metrow za znakiem już właściwa tabliczka informacyjna "91". Tak się zastanawiam kto projektuje tę tablicę...gdzie każdy pzreciętny kierowca ma większą wiedzę na temat numeracji drogi!

~warszawiak 2012-01-16

Nie, od Nowych Marz do Pruszcza z DK1 zrobiła się DK91 po otwarciu A1. Teraz po przedłużeniu A1 do Torunia dawna DK1 również na odcinku Toruń-Nowe Marzy stała się DK91. Na płd od Łodzi DK91 istnieje na starej głównej drodze z Warszawy do Katowic przed powstaniem "gierkówki" na odcinku Piotrków-Częstochowa. "Gierkówka" na wymienionym odciku jest oznakowana jako DK1 do czasu przebudowania jej na autostradę, wtedy będzie to A1. A swoją drogą będzie ciekawy burdel w oznaczeniach, jak powstanie cała A1 z Częstochowy do Gorzyczek. Ok, do Katowic (Podwarpia) będzie DK91, a potem co? S1 do Cieszyna? Ciekawe, czy będą A1 i S1, każda sobie w innym miejscu? Z tym, że zyczyłbym sobie i wszystkim, żeby były tylko takie kłopoty, a wymienone przeze mnie drogi jak najszybciej w całości powstały, na co się niestety nie zanosi.

Jotgie 2012-01-16

... kilka równoległych odcinków na południe od Łodzi, z czym GDDKiA w Gdańsku nic nie ma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.