mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Proszowice: Rusza budowa obwodnicy

Proszowice: Rusza budowa obwodnicy

Kilka dni temu symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęła się budowa obwodnicy Proszowic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Małopolsce. Budowa 3,2 km odcinka trasy będzie kosztować 32 mln zł.

Proszowice: Rusza budowa obwodnicy
2 lutego bieżącego roku w Proszowicach miała miejsce uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę obwodnicy tego miasta. W spotkaniu wzięli udział: Marszałek Marek Nawara, Wicemarszałek Roman Ciepiela, Członek Zarządu Wojciech Kozak, Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys oraz Burmistrz Miasta i Gminy Proszowice Jan Makowski.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776 po północnej i zachodniej stronie miasta i połączy odcinki wylotowe z miasta w kierunku Krakowa i Kazimierzy Wielkiej. Nowa jednojezdniowa droga klasy G będzie miała 3,2 km długości. Wybudowanych zostanie również pięć skrzyżowań (w tym cztery ronda) oraz dwa mosty, na rzece Szreniawie (o długości 25 m) oraz na potoku Ścieklec (o długości 17 m). Przebudowane zostaną także drogi krzyżujące się z obwodnicą oraz kolidująca infrastruktura techniczna.

Ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców Proszowic. Z centrum miasta zostanie wyprowadzony wzmożony ruch tranzytowy. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zmniejszenia emisji spalin w ścisłym centrum miasta.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2011. Całkowity koszt budowy nowej drogi wraz z obiektami mostowymi wyniesie 32 mln zł, z czego ponad 24 mln to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, natomiast na wykonawcę prac wybrano firmę Poldim S.A.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~myśleć 2009-02-08

A co ma mi się podobać? Opóźnienia o 30 lat? Robienie imprezy z rozpoczęcia budowy trzech kilometrów zwykłej drogi? Jedyne co mi się w ostatnich latach podobało to umowy z GTC (chociaż przez min. Polaczka opóźnione).

~dpl1000 2009-02-08

Wiec powiedz mi myslec z jakiej drogi i za ile zbudowanej nalezy robic sukces?mnie tez nie podobaja sie te "uroczystosci" ale tobie nic sie nie podoba,zaczynaja budowac - za drogi za krotki odcinek, buduja dluzszy - zle bo jednojezdniowy. to do ciezkiej cholery jak maja te drogi budowac zeby Ciebie zadowolic?wszedzie marza Ci sie autostrady?pytam Cie po raz kolejny, za co te autostrady???no pytam sie

~myśleć 2009-02-08

Nie wiem. Nie zmienia to faktu, że budowa wyniesie 32 mln zł. "Całkowity koszt budowy nowej drogi wraz z obiektami mostowymi wyniesie 32 mln zł". Cena projektu i prac przygotowawczych (czyli też wykupów gruntów) nie została podana.

~ewa 2009-02-07

A czy moze Państwo wiecie ile rolnicy dostaja odszkodowania za swoje pola zabrane na tą drogę

~myśleć 2009-02-07

Pewnie, że się zgadzam, bo to moje słowa. Dotyczyły innej informacji. W tym wypadku chodzi o to, że nie ma co robić sukcesu z 3 kilometrowej drogi za takie pieniądze. Czytaj ze zrozumieniem. Tamto dotyczyło trasy, która i tak ma być dwujezdniową drogą ekspresową (S19).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando