mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protest mieszkańców Mysłowic

Protest mieszkańców Mysłowic

Mieszkańcy mysłowickich osiedli Brzezinka i Kosztowy wraz z posłem Grzegorzem Tobiszowskim, przekazali Wicewojewodzie Śląskiemu, Wiesławowi Maśce petycję dotyczącą samochodów ciężarowych przejeżdżających przez osiedla.

W trakcie spotkania z wicewojewodą, które dotyczyło spornej kwestii przejazdu transportu ciężkiego dojeżdżającego do budowanego w pobliżu centrum logistycznego, przez osiedla, dyskutowano o możliwości i zasadności budowy zjazdów i wjazdu z centrum na drogę ekspresową S-1. Mieszkańcy prawie trzytysięcznego osiedla twierdzą, że załadowane materiałami budowlanymi ciężarówki przejeżdżają tuż obok ich domów. Zostali zapewnieni o tym, że z drogi ekspresowej S-1, łączącej obecnie Dąbrowę Górniczą z Tychami, będą bezpośrednie wjazdy i zjazdy do nowo powstałego centrum logistycznego i chcą uszanowania ich praw i zdrowia, jednak nie sprzeciwiają się inwestycji.

Wicewojewoda zapewnił, że zweryfikowana zostanie poprawność procesu administracyjnego w tym zakresie, a jednocześnie ograniczony zostanie tonaż samochodów przejeżdżających przez Kosztowy i Brzezinkę. W najbliższym czasie odbędzie się także spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad, na którym omówione zostaną plany w zakresie budowy alternatywnych dróg z okolicy powstającego centrum logistycznego.

Sprawą zajmuje się prezydent Mysłowic, Grzegorz Osyra. W przesyłanej mieszkańcom i posłowi korespondencji powołuje się jednak na zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, które nie precyzują, jaki transport może się tamtędy przemieszczać. Inwestor uzyskał pozwolenie na wykonanie tymczasowego zjazdu z ulicy Kosztowej do placu budowy, a docelowo obsługa komunikacyjna odbywać się będzie z węzła drogowego na trasie drogi ekspresowej S-1. Prezydent nie precyzuje, kto i w jakim terminie wybuduje to połączenie drogowe.


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~clex 2007-09-26

za plany to chyba odpowiada prezydent i samorzad, wiec to oni sa odpowiedziani za zaniedbania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.