mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protest mieszkańców Mysłowic

Protest mieszkańców Mysłowic

Mieszkańcy mysłowickich osiedli Brzezinka i Kosztowy wraz z posłem Grzegorzem Tobiszowskim, przekazali Wicewojewodzie Śląskiemu, Wiesławowi Maśce petycję dotyczącą samochodów ciężarowych przejeżdżających przez osiedla.

W trakcie spotkania z wicewojewodą, które dotyczyło spornej kwestii przejazdu transportu ciężkiego dojeżdżającego do budowanego w pobliżu centrum logistycznego, przez osiedla, dyskutowano o możliwości i zasadności budowy zjazdów i wjazdu z centrum na drogę ekspresową S-1. Mieszkańcy prawie trzytysięcznego osiedla twierdzą, że załadowane materiałami budowlanymi ciężarówki przejeżdżają tuż obok ich domów. Zostali zapewnieni o tym, że z drogi ekspresowej S-1, łączącej obecnie Dąbrowę Górniczą z Tychami, będą bezpośrednie wjazdy i zjazdy do nowo powstałego centrum logistycznego i chcą uszanowania ich praw i zdrowia, jednak nie sprzeciwiają się inwestycji.

Wicewojewoda zapewnił, że zweryfikowana zostanie poprawność procesu administracyjnego w tym zakresie, a jednocześnie ograniczony zostanie tonaż samochodów przejeżdżających przez Kosztowy i Brzezinkę. W najbliższym czasie odbędzie się także spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad, na którym omówione zostaną plany w zakresie budowy alternatywnych dróg z okolicy powstającego centrum logistycznego.

Sprawą zajmuje się prezydent Mysłowic, Grzegorz Osyra. W przesyłanej mieszkańcom i posłowi korespondencji powołuje się jednak na zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, które nie precyzują, jaki transport może się tamtędy przemieszczać. Inwestor uzyskał pozwolenie na wykonanie tymczasowego zjazdu z ulicy Kosztowej do placu budowy, a docelowo obsługa komunikacyjna odbywać się będzie z węzła drogowego na trasie drogi ekspresowej S-1. Prezydent nie precyzuje, kto i w jakim terminie wybuduje to połączenie drogowe.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~clex 2007-09-26

za plany to chyba odpowiada prezydent i samorzad, wiec to oni sa odpowiedziani za zaniedbania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.