mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protest na krajowej siódemce

Protest na krajowej siódemce

Mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Tokarni (gmina Chęciny), Łączynie (gmina Jędrzejów) przez blisko dwie godziny protestowali  na drodze krajowej nr 7. Blokada drogi powodowała utrudnienia w ruchu. Protestujący chcieli w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy do parametrów drogi ekspresowej. Manifest zorganizowała Koalicja S7.
 

Protest na krajowej siódemce
Protestujący nie mogą pogodzic sie z nowym Programem Budowy Dróg Krajowych i Atostrad w latach 2011-2015. Według nowego programu rozbudowa DK 7 do parametrów trasy ekspresowej została przesunięta na lata późniejsze - po 2013 roku. Chcą by resort transportu dotrzymał składanych wcześniej obietnic.

- Nasze regiony, powiaty i gminy są skazywane na marginalizację ekonomiczną i degradację społeczną. Jak mamy przyciągnąć inwestorów i nowe miejsca pracy, jeśli drogi będą wyglądały tak jak wyglądają? Pociągiem do Warszawy czy Krakowa z Kielc jedzie się dłużej niż przed wojną! Więc naszą jedyną szansą jest droga - dobra droga. Będziemy więc o nią walczyć, protestować i lobbować aż do skutku. Z doświadczeń lat ubiegłych czy wyborów wynika, że w trakcie kampanii parlamentarnej nagle cudownie znajdują się w budżecie środki finansowe na różnego rodzaju "prezenty" dla wyborców. Chcemy, by takim prezentem dla naszego regionu była droga S7. Nie poddamy się, bo jako mieszkańcy miast i gmin położonych wzdłuż drogi S7 wiemy, jak ważna jest ona dla zwykłych ludzi, przedsiębiorców, samorządów – apeluje koalicja S7.

Podobne wiadomości:

Samsung SM7 – oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~wiata 2011-02-14

TRZYMAĆ ZA MORDUCHNĘ TEN I INNY RZĄD CO SIE SAM WYŻYWI. NIE POPUSZCZAĆ.DUSIC AZ MU TCHU BRAKNIE1111111111111111111111111

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando