mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protest na krajowej siódemce

Protest na krajowej siódemce

Mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Tokarni (gmina Chęciny), Łączynie (gmina Jędrzejów) przez blisko dwie godziny protestowali  na drodze krajowej nr 7. Blokada drogi powodowała utrudnienia w ruchu. Protestujący chcieli w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy do parametrów drogi ekspresowej. Manifest zorganizowała Koalicja S7.
 

Protest na krajowej siódemce
Protestujący nie mogą pogodzic sie z nowym Programem Budowy Dróg Krajowych i Atostrad w latach 2011-2015. Według nowego programu rozbudowa DK 7 do parametrów trasy ekspresowej została przesunięta na lata późniejsze - po 2013 roku. Chcą by resort transportu dotrzymał składanych wcześniej obietnic.

- Nasze regiony, powiaty i gminy są skazywane na marginalizację ekonomiczną i degradację społeczną. Jak mamy przyciągnąć inwestorów i nowe miejsca pracy, jeśli drogi będą wyglądały tak jak wyglądają? Pociągiem do Warszawy czy Krakowa z Kielc jedzie się dłużej niż przed wojną! Więc naszą jedyną szansą jest droga - dobra droga. Będziemy więc o nią walczyć, protestować i lobbować aż do skutku. Z doświadczeń lat ubiegłych czy wyborów wynika, że w trakcie kampanii parlamentarnej nagle cudownie znajdują się w budżecie środki finansowe na różnego rodzaju "prezenty" dla wyborców. Chcemy, by takim prezentem dla naszego regionu była droga S7. Nie poddamy się, bo jako mieszkańcy miast i gmin położonych wzdłuż drogi S7 wiemy, jak ważna jest ona dla zwykłych ludzi, przedsiębiorców, samorządów – apeluje koalicja S7.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~wiata 2011-02-14

TRZYMAĆ ZA MORDUCHNĘ TEN I INNY RZĄD CO SIE SAM WYŻYWI. NIE POPUSZCZAĆ.DUSIC AZ MU TCHU BRAKNIE1111111111111111111111111

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic