mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protest na krajowej siódemce

Protest na krajowej siódemce

Mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Tokarni (gmina Chęciny), Łączynie (gmina Jędrzejów) przez blisko dwie godziny protestowali  na drodze krajowej nr 7. Blokada drogi powodowała utrudnienia w ruchu. Protestujący chcieli w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy do parametrów drogi ekspresowej. Manifest zorganizowała Koalicja S7.
 

Protest na krajowej siódemce
Protestujący nie mogą pogodzic sie z nowym Programem Budowy Dróg Krajowych i Atostrad w latach 2011-2015. Według nowego programu rozbudowa DK 7 do parametrów trasy ekspresowej została przesunięta na lata późniejsze - po 2013 roku. Chcą by resort transportu dotrzymał składanych wcześniej obietnic.

- Nasze regiony, powiaty i gminy są skazywane na marginalizację ekonomiczną i degradację społeczną. Jak mamy przyciągnąć inwestorów i nowe miejsca pracy, jeśli drogi będą wyglądały tak jak wyglądają? Pociągiem do Warszawy czy Krakowa z Kielc jedzie się dłużej niż przed wojną! Więc naszą jedyną szansą jest droga - dobra droga. Będziemy więc o nią walczyć, protestować i lobbować aż do skutku. Z doświadczeń lat ubiegłych czy wyborów wynika, że w trakcie kampanii parlamentarnej nagle cudownie znajdują się w budżecie środki finansowe na różnego rodzaju "prezenty" dla wyborców. Chcemy, by takim prezentem dla naszego regionu była droga S7. Nie poddamy się, bo jako mieszkańcy miast i gmin położonych wzdłuż drogi S7 wiemy, jak ważna jest ona dla zwykłych ludzi, przedsiębiorców, samorządów – apeluje koalicja S7.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~wiata 2011-02-14

TRZYMAĆ ZA MORDUCHNĘ TEN I INNY RZĄD CO SIE SAM WYŻYWI. NIE POPUSZCZAĆ.DUSIC AZ MU TCHU BRAKNIE1111111111111111111111111

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.