mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protest w sprawie autostrady A1 odrzucony

Protest w sprawie autostrady A1 odrzucony

Przetarg na kontynuację budowy autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki jak na razie będzie toczył się bez przeszkód. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie wraz z wszystkimi zarzutami stawianymi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z przetargiem na kontynuację budowy autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki. Zarzuty były stawiane przez firmę Alpine Bau (wcześniejszego wykonawcę A1), która domagała się unieważnienie przetargu.

Protest w sprawie autostrady A1 odrzucony
Alpine Bau wystąpiła niedawno do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych z wnioskiem o unieważnienie przetargu na wybór wykonawcy odcinka autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki. Przypominamy, że jest to ten sam odcinek autostrady A1, który wcześniej był budowany przez Alpine Bau, i z którego wykonawca został usunięty przez GDDKiA w związku z licznymi zaniedbaniami i opóźnieniami przy realizacji zleconych prac.

Alpine Bau domagała się unieważnienia przetargu ponieważ zarzucała GDDKiA m.in. naruszenie zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, w szczególności wykonawców z innych państw UE. Zarzucała też dyskryminację wykonawców z innych państw UE poprzez zastosowanie kryteriów krajowych i określenie warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia poprzez odwołanie się do wykazania przez wykonawcę, że w okresie ostatnich pięciu lat wykonał co najmniej dwa zadania obejmujące budowę lub przebudowę dróg lub ulic klasy A lub S lub GP, a tym samym wykluczała możliwość wykazania przez wykonawcę posiadanego doświadczenia przez wskazanie na wykonanie równoważnych zadań poza terytorium Polski.

GDDKiA uważała, że zarzuty te są nieuzasadnione i nie mają wpływu na przebieg przetargu. Przedmiotowe kryteria (dotyczące dróg klasy A, S i GP) były stosowane dotąd przez Generalną Dyrekcją we wszystkich przetargach i na żadnym z nich nie doszło do naruszenia zasady konkurencyjności. Kwestie te nie były nigdy również podnoszone w protestach i pytaniach potencjalnych wykonawców. Startowały i wygrywały firmy spoza Polski a nawet spoza Europy. Dodatkowo należy wskazać, że na takich samych warunkach opierał się poprzedni kontrakt dotyczący autostrady A1 realizowany przez Alpine Bau.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~obserwator 2010-04-30

To bardzo dobry pomysł, jednak jakiś beton tam na górze musiałby na nie go najpierw wpaść (co nie jest takie łatwe), a potem reszta nierobów go przepchnąć....

~Greg12 2010-04-30

Takie firmy powinno się odstrzeliwać. Np. przez listę firm nierekomendowanych, czyli z zastrzeżeniami, które musiałyby w przyszłości spełniać zaostrzone wymagania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando