mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protesty wstrzymają budowę A-4?

Protesty wstrzymają budowę A-4?

Wydawać by się mogło, że wydanie przez Wojewodę Małopolskiego decyzji środowiskowej na budowę odcinka autostrady A-4 z Szarowa do Tarnowa, przybliży jej budowę, jednak do Ministerstwa Środowiska wpłynęły już dwa odwołania dotyczące tej decyzji.

Protesty wstrzymają budowę A-4?
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o dwóch odwołaniach od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy autostrady A-4 Szarów – Tarnów. Według GDDKiA oba są bezpodstawne. Pierwszy protest dotyczy planowanego w Brzesku zjazdu z autostrady. Zjazd jest jednak objęty osobnym postępowaniem i decyzja środowiskowa dla autostrady go nie obejmuje. Lokalizacja ma zostać wskazana przez władze lokalne, od których zależy czy będzie on zlokalizowany zgodnie z planami na ulicy Leśnej, czy w Jasieniu, do czego dąży część mieszkańców.  

Drugie odwołanie zostało złożone przez wójta gminy Bochnia Jerzego Lysego. Zdaniem specjalistów odwołanie to jest bezzasadne i powinno zostać niezwłocznie oddalone przez Ministra Środowiska.

Budowa trasy zaplanowana jest na lata 2009-2011, jednak wniesione odwołania mogą przedłużyć cały proces przygotowania inwestycji, co oddaliłoby realizację całej inwestycji związanej z budową blisko 57 km odcinka drogi z Szarowa do Tarnowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Audi A4 – Uszlachetnianie

auto motor i sport 0000-00-00

Cztery lata w dzisiejszych czasach to chyba maksimum, by sprzedawać nie zmieniany model. Tyle czekało Audi z odświeżeniem A4 - za to lifting jest naprawdę gruntowny. Nowa jest nie tylko twarz, ale też większość silników i zawieszenie.

Komentuj:

~dibro 2008-03-24

w krakowie od lat 50 nie osadzono zadnej rozbiorki, mimo budow bez pozwolenia.

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-21

casandra nie kompromituj się ignorancie- wszyscy dobrze wiemy jak warchoły i pieniacze budują sie w pasie autostrady licząc na zmianę lokalizacji w ostatniej chwili- próbke tego mielismy na A1 pod Łodzią- tych konowałów trzeba rozgonic pałami- pała tojedyny przekaz jaki dociera do polaczka-pieniacza!Pieniacz po przekroczeniu granicy (np z Niemcami), gdy musi przestrzegać prawa natychmiast zmienia sie we wzorowego obywatela!czyż nie tak??

~astrolog 2008-03-21

Ten wojt juz wczesniej rozne rzeczy blokowal. To nie pierwszy raz. Musi powstac szybka sciezka dla projektow na EURO 2012 gdzie beda radykalnie uproszczone przetargi z natychmiastowa wykonywalnoscia, tydzien na odwolania, jedna decyzja lokalizacyjna i ekologiczna i 120% ceny dla wywlaszczonych, by skonczyc z szalenstwem blokad inwestycji.

~Saghat 2008-03-21

Wójt gminy Bochnia prostestuje bo ciężki sprzęt i ciężarówki na budowę będą kursować po drogach wiejskich kompletnie do tego nie przygotowanych co w konsekwencji doprowadzi ww. do ruiny

~Casandra 2008-03-20

Mil1321 jak ktos mogl sie wybudowac w pasie przeznaczonym na autostrade? Jestes totalnym ignorantem i nie powinienes sie w ogole wypowidac na tym forum. Sprobuj postawic dom bez pozwolenia. Zaraz kaza ci go rozebrac. Do tego sa urzednicy ktory sa niekompetentni tak jak ty. Ludzie z pewnoscia protestowali i to od dawna ale biurokrata przeciez nie bedzie sluchal holoty. Jestesmy juz prawie 4 lata w EU a urzedasy dalej mysla ze zyja w PRLu. Drogi nalezy budowac zgodnie z prawem i nalezy brac pod uwage glosy sprzeciwu a nie je ignorowac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.