mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Protesty wstrzymają budowę A-4?

Protesty wstrzymają budowę A-4?

Wydawać by się mogło, że wydanie przez Wojewodę Małopolskiego decyzji środowiskowej na budowę odcinka autostrady A-4 z Szarowa do Tarnowa, przybliży jej budowę, jednak do Ministerstwa Środowiska wpłynęły już dwa odwołania dotyczące tej decyzji.

Protesty wstrzymają budowę A-4?
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o dwóch odwołaniach od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy autostrady A-4 Szarów – Tarnów. Według GDDKiA oba są bezpodstawne. Pierwszy protest dotyczy planowanego w Brzesku zjazdu z autostrady. Zjazd jest jednak objęty osobnym postępowaniem i decyzja środowiskowa dla autostrady go nie obejmuje. Lokalizacja ma zostać wskazana przez władze lokalne, od których zależy czy będzie on zlokalizowany zgodnie z planami na ulicy Leśnej, czy w Jasieniu, do czego dąży część mieszkańców.  

Drugie odwołanie zostało złożone przez wójta gminy Bochnia Jerzego Lysego. Zdaniem specjalistów odwołanie to jest bezzasadne i powinno zostać niezwłocznie oddalone przez Ministra Środowiska.

Budowa trasy zaplanowana jest na lata 2009-2011, jednak wniesione odwołania mogą przedłużyć cały proces przygotowania inwestycji, co oddaliłoby realizację całej inwestycji związanej z budową blisko 57 km odcinka drogi z Szarowa do Tarnowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 – Uszlachetnianie

auto motor i sport 0000-00-00

Cztery lata w dzisiejszych czasach to chyba maksimum, by sprzedawać nie zmieniany model. Tyle czekało Audi z odświeżeniem A4 - za to lifting jest naprawdę gruntowny. Nowa jest nie tylko twarz, ale też większość silników i zawieszenie.

Audi A4 Avant – Kombi z nerwem

auto motor i sport 0000-00-00

Podobnie jak czterodrzwiowe Audi A4 w klasie sedanów, Avant wśród kombi może być punktem odniesienia dla innych. W atrakcyjnym nadwoziu kryje zaawansowaną technikę i ma duży talent do jazdy.

Komentuj:

~dibro 2008-03-24

w krakowie od lat 50 nie osadzono zadnej rozbiorki, mimo budow bez pozwolenia.

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-21

casandra nie kompromituj się ignorancie- wszyscy dobrze wiemy jak warchoły i pieniacze budują sie w pasie autostrady licząc na zmianę lokalizacji w ostatniej chwili- próbke tego mielismy na A1 pod Łodzią- tych konowałów trzeba rozgonic pałami- pała tojedyny przekaz jaki dociera do polaczka-pieniacza!Pieniacz po przekroczeniu granicy (np z Niemcami), gdy musi przestrzegać prawa natychmiast zmienia sie we wzorowego obywatela!czyż nie tak??

~astrolog 2008-03-21

Ten wojt juz wczesniej rozne rzeczy blokowal. To nie pierwszy raz. Musi powstac szybka sciezka dla projektow na EURO 2012 gdzie beda radykalnie uproszczone przetargi z natychmiastowa wykonywalnoscia, tydzien na odwolania, jedna decyzja lokalizacyjna i ekologiczna i 120% ceny dla wywlaszczonych, by skonczyc z szalenstwem blokad inwestycji.

~Saghat 2008-03-21

Wójt gminy Bochnia prostestuje bo ciężki sprzęt i ciężarówki na budowę będą kursować po drogach wiejskich kompletnie do tego nie przygotowanych co w konsekwencji doprowadzi ww. do ruiny

~Casandra 2008-03-20

Mil1321 jak ktos mogl sie wybudowac w pasie przeznaczonym na autostrade? Jestes totalnym ignorantem i nie powinienes sie w ogole wypowidac na tym forum. Sprobuj postawic dom bez pozwolenia. Zaraz kaza ci go rozebrac. Do tego sa urzednicy ktory sa niekompetentni tak jak ty. Ludzie z pewnoscia protestowali i to od dawna ale biurokrata przeciez nie bedzie sluchal holoty. Jestesmy juz prawie 4 lata w EU a urzedasy dalej mysla ze zyja w PRLu. Drogi nalezy budowac zgodnie z prawem i nalezy brac pod uwage glosy sprzeciwu a nie je ignorowac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?