Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa DK 73 znowu przesunięta

Przebudowa DK 73 znowu przesunięta

Przebudowa drogi krajowej nr 73 została przesunięta do realizacji dopiero po roku 2013. Władze województwa świętokrzyskiego uznają decyzję o przesunięciu inwestycji za bulwersującą i niezrozumiałą.

Przebudowa DK 73 znowu przesunięta
- Ze zdumieniem przyjęliśmy informację, że w dokumencie „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011- 2015” niezwykle ważna z punktu widzenia rozwoju Województwa Świętokrzyskiego rozbudowa drogi krajowej nr 73, została zaplanowana do realizacji dopiero po 2013 roku. To drastyczne przesunięcie w czasie jest szkodliwe z punktu widzenia mieszkańców nie tylko gmin położonych wzdłuż trasy nr 73, ale także całego południa województwa i zagraża żywotnym interesom regionu świętokrzyskiego. Nie rozumiemy zmiany stanowiska Ministerstwa Infrastruktury; jeszcze w poprzednim dokumencie, „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 – 2012”, przebudowa drogi nr 73 Kielce – Tarnów została uwzględniona jako zadanie o  kluczowym znaczeniu dla rozwiązania problemów komunikacyjnych Kielc, województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Trasa ta ma również  znaczenie krajowe i międzynarodowe, ponieważ łączy Warszawę i północną część Polski ze Słowacją i Ukrainą. Droga nr 73 jest także elementem realizowanego w województwie programu rozwoju turystyki z ośrodkami sanatoryjnymi w Busku Zdroju i Solcu Zdroju oraz uruchomionym w tym roku w Pacanowie  Europejskim Centrum Bajki. Jest też elementem całościowego programu poprawy dostępności komunikacyjnej województwa. Niezwykle istotny jest również fakt, iż przy drodze nr 73 zlokalizowany jest teren, przygotowany pod budowę regionalnego lotniska w Obicach – czytamy w piśmie skierowanym przez władze województwa świętokrzyskiego do  Premiera Rządu, Ministra Gospodarki i Ministra Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~zbulwersowany 2010-12-15

jeszcze parę miesięcy temu byliśmy zieloną wyspą, a tu nagle zaczyna brakować na wszystko. czyżby Tusku z towarzyszami przez ostatnie miesiące kłamał. a usłużne media szczekały, jak im kazano? (to oczywiście pytanie retoryczne) i oczywiście nikt oficjalnie nie podnosi, że coś tu jest nie tak. np.Cezary Cezary jeszcze miesiąc temu obiecywał, że będą budować obwodnicę lublina, a teraz się okazuje, że jednak nie będą. no tak ale miesiąc temu było jeszcze przed wyborami

~Antoni Konopka 2010-12-15

Ruch jak na autostradzie, koleiny po pas, oszczędności z innych inwestycji, ale Tusk konsekwentnie "dziękuję" za niegłosowanie na (PłO)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj