mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa DK 75

Przebudowa DK 75

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie poinformowała o trwających konsultacjach społecznych w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 75 na odcinku Krzyżówka - Tylicz - Muszynka.

Przebudowa DK 75

Od 24 października do 9 listopada mieszkańcy gmin położonych wzdłuż drogi mogą się zapoznać z planami dotyczącymi modernizacji drogi. Prezentowanych jest 5 wariantów przebiegu 16 km odcinka trasy. Przebudowa drogi na tym odcinku jest konieczna, ponieważ stanowił on wcześniej drogę powiatową i został przekazany w zarząd GDDKiA 1 stycznia 2006 roku w stanie znacznego zniszczenia. Będzie to w zasadzie budowa nowej drogi, gdyż istniejący trakt nie posiada żadnych parametrów charakteryzujących drogę krajową, pomimo kilkumilionowych nakładów poniesionych przez GDDKiA na modernizację w ciągu ostatnich 2 lat.

Celem realizacji inwestycji jest dostosowanie drogi do parametrów GP (główna przyspieszona), poprawa bezpieczeństwa ruchu, przeniesienie ruchu tranzytowego poza obszary zabudowane, uspokojenie ruchu przy przejściu przez miejscowości oraz usprawnienie układu komunikacyjnego. Nawierzchnia nowej drogi będzie miała wysoką nośność 115 kN na oś. Powstaną także obwodnice Tylicza i Mochnaczki.

Trwa opracowywanie studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego dla tej inwestycji, które będzie podstawą do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji niezbędne będzie także opracowanie materiałów o ustaleniu lokalizacji drogi, uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi, opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie prawa do nieruchomości (zawarcie umów cywilno - prawnych z właścicielami), uzyskanie pozwolenia na budowę oraz ogłoszenie przetargu na wykonanie robót. Koszty realizacji inwestycji powinny wynieść około 180 mln zł. Budowa drogi planowana jest na lata 2012 – 2014.

Przeczytaj także:

Miliardowy budżet Małopolski (2007-01-22)


Wiesz więcej? - Zamieść włąsną relację i wygraj nagrody!

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.