mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa DW716 w Będkowie

Przebudowa DW716 w Będkowie

W Będkowie (woj. łódzkie) trwają prace modernizacyjne na drodze wojewódzkiej nr 716 związane z budową kładki dla pieszych tuż obok mostu na rzece Wolbórka.

Przebudowa DW716 w Będkowie
Odcinek drogi wojewódzkiej nr 716, który jest przedmiotem robót, wraz z istniejącym mostem, przebiega w terenie zabudowanym. Po zachodniej stronie drogi usytuowany jest chodnik dla pieszych, ale nie ma go na samym obiekcie. Do tej pory istniał jedynie dla pieszych wydzielony fragment jezdni przebiegającej po moście, oznakowany jedynie rozmalowaniem poziomym. Nie zapewniało to niestety właściwego poziomu bezpieczeństwa. Wkrótce ma się to zmienić.

Kładka będzie miała rozpiętość prawie trzydziestu trzech i szerokość ponad trzech metrów. Przewidziano dla niej konstrukcję zespoloną o przekroju stalowo-betonowym, która stanie ok. 5 metrów od krawędzi istniejącego mostu. Zaprojektowano ją jako kładkę dla pieszych, ale docelowo, w przypadku budowy ścieżki rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej, umożliwi przeprowadzenie również ruchu rowerowego.

Wartość robót wynosi ponad 847 tys. zł, a planowane zakończenie prac, to koniec czerwca tego roku.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-01-15

Mydlenie oczu tym mostkiem. DW716 jest wąską drożyną,bez poboczy z dużą ilością zakrętów i skrajnią jezdni z dziurami i muldami.Mijając sie z ciężarówką można złapać rów .Droga od Piotrkowa w stronę Brzezin służy jako obwodnica Łodzi ,tylko jej stan to kpina z kierowców.Pozdrowienia dlaZDW w Łodzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic