mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa DW 252 Inowrocław - Włocławek juz na wiosnę

Przebudowa DW 252 Inowrocław - Włocławek juz na wiosnę

W marcu przyszłego roku rozpoczną się prace drogowe przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 252 Inowrocław – Włocławek. Obecnie Miejski Zarząd Dróg prowadzi postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę blisko kilometrowego odcinka drogi nr 252 od krajowej „jedynki” do granic Włocławka.

Przebudowa DW 252 Inowrocław - Włocławek juz na wiosnę
Gotowa jest już dokumentacja techniczna tego zadania. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, zostanie utwardzona, a fragmentami także poszerzona. Przeprowadzone zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Drogowcy zbudują zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, wzmocnią pobocza, utwardzą zjazdy do posesji, odnowią pionowe i poziome oznakowania jezdni, a także przebudują oświetlenie. U zbiegu ulicy Inowrocławskiej z krajową „jedynką” powstanie nowe, czerowlotowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Po drugiej stronie „jedynki”, naprzeciwko wlotu w Inowrocławską, zbudowana zostanie droga prowadząca do Anwilu.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową, roboty drogowe mają się rozpocząć w marcu 2013 roku, jednak już po przekazaniu wykonawcy placu budowy ruszą prace przygotowawcze ( wycinka drzew i krzewów, roboty brukarskie i pozostałe prace niewymagające rozbiórki nawierzchni jezdni ). Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 29 listopada br. Po rozstrzygnięciu przetargu, w terminie 30 dni od zawarcia umowy, podmiotowi wykonawczemu zostanie przekazany plac budowy. Teren robót będzie przekazywany odcinkami, przy czym przekazanie kolejnego odcinka będzie się wiązało z oddaniem do ruchu drogowego odcinka wcześniej zamkniętego. Termin zakończenia całości inwestycji został określony na 30 czerwca 2013 roku. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.