mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa DW 875 z obwodnicą Kolbuszowej

Przebudowa DW 875 z obwodnicą Kolbuszowej

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz realizację inwestycji "Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 875 na odcinku Mielec - Kolbuszowa łącznie z budową obwodnicy Kolbuszowej". Inwestycja ma się zakończyć z końcem 2011 roku.

Przebudowa DW 875 z obwodnicą Kolbuszowej

Inwestycja będzie finansowana ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Zamawiający (ZDW) przewiduje, że do końca 2009 roku zakończy opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub realizacje inwestycji drogowej.  Przebudowana droga i nowa obwodnica mogą być gotowe pod koniec 2011 roku.

Budowa obwodnicy Kolbuszowej pozwoli na wyprowadzenie ruchu z centrum miasta. Nowy ciąg komunikacyjny ma połączyć ulicę Mielecką i Tarnobrzeską. Przy tej inwestycji powstanie drugi most nad rzeką Nil. Obecnie  jest tylko jeden most wybudowany jeszcze przed wojną.

Dokładny koszt  inwestycji poznamy dopiero po  wyłonieniu wykonawcy prac.


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.