mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa MOP-ów na A4

Przebudowa MOP-ów na A4

Do końca października tego roku trwać będzie rozbudowa czterech MOP-ów przy autostradzie znajdujacych się w woj. opolskim i ślaskim. Miejsca Obsługi Podróżnych zyskają nowe miejsca parkingowe.

Przebudowa MOP-ów na A4
GDDKiA Oddział w Opolu docelowo planuje przebudować 6 Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii I (parkingi, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie) na odcinku Wrocław – Gliwice: - MOP Krajków Północ (woj. dolnośląskie) - MOP Wierzbnik - MOP Jankowice Wielkie - MOP Prószków - MOP Przysiecz - MOP Proboszczowice (woj. śląskie) Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe, w pierwszej kolejności (rok 2013) planuje się rozbudowę czterech MOP-ów: - MOP Wierzbnik - rozbudowa o 9 miejsc postojowych (obecnie 20) - MOP Prószków - rozbudowa o 21 miejsc postojowych (obecnie 15) - MOP Przysiecz - rozbudowa o 23 miejsca postojowe (obecnie 15) - MOP Proboszczowice - rozbudowa o 26 miejsc postojowych (obecnie 15).

Przebudowa wszystkich MOP-ów ma na celu przede wszystkim zwiększenie ilości stanowisk postojowych dla samochodów ciężarowych co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (z uwagi na duże zapotrzebowanie obserwuje się postój samochodów ciężarowych na dodatkowych pasach wjazdowych i wyjazdowych z MOP-ów) oraz estetyki (z powodu braku miejsca samochody stoją na placach dla samochodów osobowych, trawnikach itp. niszcząc elementy parkingu). Zakres przebudowy każdego MOP-u obejmuje ponadto przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągu, oświetlenia itp. oraz obiektów małej architektury (zwiększona zostanie ilość wiat do wypoczynku oraz ławek i koszy na śmieci. W dalszej kolejności, gdy będą na to środki, dokonana zostanie przebudowa dwóch kolejnych – Jankowice Wielkie i Krajków Północ (dolnośląskie).

Podczas przebudowy MOP-y nie będa zamykane, ale kierowcy mogą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu na parkingach.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
W salonach melduje się odświeżony Golf siódmej generacji, a tymczasem nie ustają prace nad kolejną odsłoną popularnego kompakta. Znamy pierwsze przecieki na temat sportowej wersji GTI. Szykuje sie niezła rewolucja.
Odgadnij model Odgadnij model