mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu

Przebudowa Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu

Skanska podpisała kontrakt na przebudowę Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 8. Wartość projektu wynosi 36,4 mln zł brutto. Jest to jedna z największych inwestycji w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach. Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu 21 miesięcy. Zamawiającym jest Zarząd Dróg i Komunikacji we Wrocławiu.

Przebudowa Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu

"W tej chwili trwają prace związane z zaprojektowaniem mostu tymczasowego i nowej organizacji ruchu" - mówi Małgorzata Żarnowiecka-Halicka, Kierownik Budowy. -  "Zgodnie z życzeniem Inwestora na plac budowy wejdziemy dopiero po 22 czerwca br., tj. po zakończeniu roku szkolnego. Związane jest to z trwającym we Wrocławiu remontem placu Grunwaldzkiego oraz troską o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do okolicznych szkół i korzystających z dróg, które obejmą prace budowlane".

Inwestycja obejmie remont części żelbetowych mostu, konstrukcji wsporczych pod urządzenia kablowe, sklepienia ceglanego oraz podpór obiektu. W ramach kontraktu Skanska wykona także modernizację ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Suchardy do ul. Bujwida, ul. Grunwaldzkiej od ul. Bujwida do Mostu Szczytnickiego oraz al. Kochanowskiego od Mostu Szczytnickiego do ul. Wojciecha z Brudzewa. Przebudowane zostaną również tory tramwajowe, sieć kanalizacyjna, gazowa, oświetleniowa, trakcyjna, energetyczna, telefoniczna i cieplna.

Kontrakt jest dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Transport.

Przeczytaj także:

Nowy wrocławski most (2006-03-20)

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim (2006-02-22)

Wielkie inwestycje we Wrocławiu (2005-11-10)


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~jerzy 2006-07-06

most szczytnicki i to co sie tam dzialo w godzinach szczytu to .... brak słów. Wystarczyło popatrzec na miny kierówców z innych miast, a juz najlepiej na tych z zagranicy :)

~po...dróznik 2006-07-05

przejazd przez WRocław to katastrofa - Omijajcie Wrocław jak tylko sie da. Ostatnio zablokowane jest tez skrzyzowanie Powstańców ze Swobodną. W najbliższym czasie do wymiany idzie torowisko tramwajowe na Powstańców. Szykuje sie tez remont Ślęznej i Borowskiej - to od południa. Od pólnocy wiadomo- pl. Grunwaldzki, most szczytnicki, teraz też most mieszczański. No a na boku (zach.) Klecińska - pod obwodnicę śródmiejską....

~Ciekawy 2006-05-31

A jak będzie wyglądał ten wyremontowany most ? Czy będzie szerszy i bardziej skierowany na oś pl. Grunwaldzkiego ?

~kosmos 2006-05-24

ten most to kosmos - ten obecny. Ciekawe co projektanci wymyślą ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross