mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa Ronda Ofiar Katynia

Przebudowa Ronda Ofiar Katynia

W marcu rozpocznie się jedna z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w Krakowie - przebudowa ronda Ofiar Katynia w północno-zachodniej części miasta.  Koszt przebudowy wyniesie ok 121 mln zł.

Przebudowa Ronda Ofiar Katynia

Podpisana została umowa na przebudowę Ronda Ofiar Katynia. Ma ona poprawić warunki ruchu dla istniejącego układu drogowego Krakowa poprzez przebudowę obecnego jednopoziomowego skrzyżowania w trójpoziomowy węzeł komunikacyjny.

Relacja Radzikowskiego - Conrada poprowadzona zostanie estakadą, relacja Armii Krajowej - Jasnogórska tunelem. Na poziomie terenu pozostanie rondo co zwiększy ponad trzykrotnie przepustowość tego węzła drogowego.

Skrzyżowanie zajmie ponad 117 m2. Ulice dobiegające do ronda zostaną przebudowane na odcinkach: 480m - Armii Krajowej, 630m - Radzikowskiego, 670 - Conrada, 350 - Jasnogórska. Szerokość jezdni głównych - 7m, na wlotach do skrzyżowania z wyspą centralną 3-4 pasy o szerokości 3,5m każdy. Jezdnia tarczy skrzyżowania będzie składała się z 3 pasów o szerokości 3,5m każdy oraz chodników o szerokości 2m i ścieżki rowerowej o szerokości 1,5 - 2m.

Rondo Ofiar Katynia to „brama wjazdowa” do Krakowa od strony autostrady A4 i drogi krajowej nr 94. Tędy też przebiegają drogi krajowe nr 7 i 79. Rondo Ofiar Katynia jest też elementem trzeciej obwodnicy Krakowa.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~bazyl 2010-06-18

Dlaczego wszystkie drogi które się buduje w Krakowie mają takie bezsensowne zakręty? Jak robi się wiadukt ma zakręt jak tunel oczywiście też z zakrętem (obok galerii krakowskiej) Nie służy to bezpieczeństwu ani rozsądnemu planowaniu w przestrzeni. Teraz widze plan ronda też z bezsensownymi łukami drogi które niczemu nie służą.

~gros 2010-03-12

Tak, Kuba masz rację. Niestety miasto przed rozbudową ronda wcześniej sprzedało tereny wokół niego które to wcześniej były rezerwowane, ale to przecież planiści komuniści byli. Niestety teraz nastały czasy feudalnej władzy która dla zysku sprzeda wszystko co może i ma klapki na oczach i tak naprawdę g.... ją obchodzi rozwój miasta. Gdyby tak było, dalej mielibyśmy w kraju plan długoletniego rozwoju i zagospodarowania przestrzeni i infrastruktury. Na szczęście niektórzy sięgają po stare założenia i plany.

~Kuba 2010-03-11

Nie jestem z Krakowa, ale o ile go znam to wydaje mi sie ze autor newsa zamienił kierunki: "Relacja Radzikowskiego - Conrada poprowadzona zostanie estakadą, relacja Armii Krajowej - Jasnogórska tunelem." Mam racje?

~astrolog 2010-03-11

W Krakowie bedzie masakra. Blokada na Nowohuckiej, bo buduja wezel i teraz rondo Ofiar Katynia. Do jesieni bedzie kiepsko i nawalili z przetargami, bo rondo Ofair... powinno bylo byc juz dawno wybudowane, ale warto sie pomeczyc, bo juz od jesieni naprawde bedzie w Krakowie super, Dojdzie do tego jeszcze uruchomienie fragmentu wschodniej obwodnicy Krakowa S7, tak ze zatem - trzeba wytrzymac.

~G33 2010-03-10

117 metrów kwadratowych? Znaczy około 12 x 10 metrów? To bardzo malutkie to skrzyżowanie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.