mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa drogi krajowej nr 73

Przebudowa drogi krajowej nr 73

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację 28 km odcinka drogi krajowej nr 73 ze Szczucina do Tarnowa. Dokumentacja ma powstać w ciągu 18 miesięcy, co pozwoli zakończyć remont odcinka pod koniec 2011 roku.

Przebudowa drogi krajowej nr 73
Na początku maja bieżącego roku krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi krajowej nr 73 Kielce - Szczucin  - Tarnów na odcinku Szczucin - Tarnów. Do przetargu przystąpiło czterech chętnych. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum firm MGGP S.A. z Tarnowa i CGM Projekt Sp. z o.o. z Warszawy, które wykona zadanie za kwotę 3,7 mln zł.
 
Dokumentacja projektowa ma zostać opracowana w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Następnie będą mogły rozpocząć się prace budowlane, które według harmonogramu zakończą się najpóźniej w ciągu 44 miesięcy, czyli pod koniec 2011 roku. Zadanie dotyczy całego odcinka drogi od Szczucina do Tarnowa z wyłączeniem około 5 km fragmentu miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, który został już zmodernizowany w latach 2006 - 2007. Modernizacja trasy obejmować będzie m.in. poszerzenie jezdni i budowę chodników na obszarach zabudowanych. Powstaną także nowe odcinki chodników m.in. w Smęgorzowie, Gruszowie Małym i Żelazówce.

Od 2006 roku projektowana jest także blisko 7 km obwodnica Dąbrowy, która znajdzie się w ciągu krajówki. Jak informuje GDDKiA pełna dokumentacja drogowego obejścia miasta będzie gotowa w II kwartale 2009 roku. Pierwotnie zakładano, że prace projektowe wraz z pozwoleniem na budowę będą ukończone do 30 listopada 2008 roku. Obwodnica powinna zostać być wybudowana do końca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Lukas 2008-05-16

Zdjęcie wstawione do powyższego artykułu to fragment DK nr 5 z Inowrocławia do Bydgoszczy ; ciekawe może dany fragment zostanie przeniesiony w całości do Kielc. Brak aktualności i ciekawostek; serwis mało interesuje się np wojewodztwem Kujawsko Pomorskim , gdzie miejmy nadzieje bedą powstwać ważne inwestycje takie jak mos autostradowy na Wisle , S 5 , S 10 szkoda ze nie ma żadnych informacji na ten temat pozdrawaim

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.