mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa kolejnego odcinka jedynki we Włocławku

Przebudowa kolejnego odcinka jedynki we Włocławku

10 marca br. rozpocznie się drugi etap remontu drogi krajowej nr 1 we Włocławku. Przebudowywany będzie odcinek od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do ulicy Inowrocławskiej. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo jezdnią północną, po stronie „Anwilu” SA.

Przebudowa kolejnego odcinka jedynki we Włocławku
Przypomnijmy, iż umowa z wykonawcą ponad dziewięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 1, od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Lunewil wraz z mostem na rzece Zgłowiączce została podpisana w listopadzie u br. Roboty budowlane nie rozpoczęły się wcześniej ze względu na okres zimowy. Wykonawcą tego remontu jest konsorcjum firm, których liderem jest „PBG” S.A. z Wysogotowa. Koszt remontu całego odcinka to kwota 110 mln 747 tys. zł.

Przebudowana będzie całkowicie nawierzchnia jezdni, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy oraz zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. Wykonawca zbuduje kolektory i kanały deszczowe oraz wylot do rzeki Zgłowiączki. Przebudowana będzie estakada i most nad Zgłowiączką, powstaną tam po obu stronach kładki dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca przebuduje także kładki dla pieszych przy ul. Mechaników i przy ul. Zdrojowej. Wymienione będzie oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Powstaną nowe kanalizacje i wodociągi, a także kanalizacja teletechniczna pod sieć teleinformatyczną. Remontem będą objęte również skrzyżowania z ulicami przecinającymi się z „jedynką”. Ponadto wykonane będzie oznakowanie pionowe i poziome oraz ekrany akustyczne.

Przypomnijmy, iż pod koniec września 2010 r. podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy drogi krajowej numer 1 w granicach administracyjnych Włocławka z unijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Na ten cel miasto otrzyma z unijnej kasy 108 milionów 500 tys. zł. Jest to najwyższa, jak dotąd kwota dofinansowania na inwestycję prowadzoną we Włocławku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.