mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa kolejnego odcinka włocławskiej jedynki

Przebudowa kolejnego odcinka włocławskiej jedynki

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu drogi krajowej nr 1 w granicach administracyjnych Włocławka. Tym razem zakresem remontu zostanie objęty ponad dziewięciokilometrowy odcinek od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Lunewil. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 161 mln zł netto. Wykonawca będzie musiał wykonać remont w ciągu 3 lat od momentu podpisania umowy. Cały odcinek drogi krajowej nr 1, który przebiega przez Włocławek ma długość 14,5 km.

Przebudowa kolejnego odcinka włocławskiej jedynki
Przebudowana będzie całkowicie nawierzchnia jezdni, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy oraz zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. Wykonawca zbuduje kolektory i kanały deszczowe oraz wylot do rzeki Zgłowiączki. Przebudowana będzie estakada i most nad Zgłowiączką, powstaną tam po obu stronach kładki dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca przebuduje także kładki dla pieszych przy ul. Mechaników i przy ul. Zdrojowej. Wymienione będzie oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Powstaną nowe kanalizacje i wodociągi, a także kanalizacja teletechniczna pod sieć teleinformatyczną. Remontem będą objęte również skrzyżowania z ulicami przecinającymi się z „jedynką”. Wzdłuż trasy, w wybranych budynkach mieszkalnych wymieniona będzie stolarka okienna, która będzie gwarantować izolacyjność akustyczną. Ponadto wykonane będzie oznakowanie pionowe i poziome oraz ekrany akustyczne. W miejscach intensywnie użytkowanych przez przechodniów zaprojektowano kompozycje roślinne z traw ozdobnych i niskich krzewów liściastych i iglastych, a w wąskich pasach pomiędzy chodnikiem, a jezdnią zaprojektowano niskie krzewy.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu firmy mogą składać do 5 maja br.

Podobne wiadomości:

Carlsson C25 – na moment przed premierą

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

byku41 2010-04-15

jeżeli by pracowali na 2 zmiany to by skończyli w ciągu 1,5 roku, a nie 3lat. To dlaczego niby mają wziąć więcej pieniędzy? Roboczogodzin tyle samo- trochę logiki "ziomek" To jest naprawdę bardzo specyficzne miasto:-(, a kawałek między wronią i mcdonaldem to zostawią na następne 3 lata ?! !!!!

~ziomek 2010-04-15

fajnie jest budowac w spokoju nowa droga na pustym terenie, ale tutaj mamy do czynienia z przebudowa w ruchliwym punkcie a to nieporownywalnie trudniejsza sprawa. nie dadza terminu 15 miesiecy z co najmniej 2 przyczyn: - bo powiedzielibyscie, ze remont jest zbytnio uciazliwy (nieprzejezdność, hałas itp, itd) - bo gdyby kazać im pracować np. na dwie zmiany to kontrakt bylby znacznie drozszy a tak to mamy imho dość niski budzet, a wygrana oferta bedzie jeszcze pewnie mniejsza

~Jotgie 2010-04-12

3 lata?! Szok! Ktoś zdrowo przegiął! W dwa lata buduje się odcinek autostrady po nowej trasie. W zeszłym roku uczestniczyłem w budowie 7,9 km drogi ekspresowej po nowym terenie dr. nr 10 obwodnica Wyrzyska) i mieliśmy na to 15 m-cy (18 z wyłączeniem 3-mies. okresu zimowego). Oddaliśmy miesiąc przed terminem.

~tomi 2010-04-12

Na remont 9-ciu kilometrów drogi dali im 3 lata czasu !!! Od momentu podpisania umowy !!! Co by tylko nie chcieli faktycznie z tego skorzystać !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.