mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina

Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina

Rozpocznie się przebudowa krajowej ósemki na odcinku obwodnicy Radzymina. Kontrakt o wartości ponad 6,9 mln zł został podpisany z Warszawskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A.

Przedmiotem zamówienia jest rekonstrukcja nawierzchni drogi krajowej nr 8 na ponad 8 km odcinku. Zadanie jest jednym z trzech etapów większego projketu - budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Radzymin-Wyszków wraz z obwodnicą Wyszkowa. Projekt obejmuje budowę drogi ekspresowej S-8 po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 na odcinku od Radzymina (koniec obwodnicy Radzymina) do  Wyszkowa, wliczając w to budowę obwodnicy Wyszkowa oraz nową przeprawę mostową na Bugu. Przedsięwzięcie to składa się z trzech oddzielnych zadań:

  • Budowa dwujezdniowej obwodnicy Wyszkowa (ok.12,8 km) po nowym śladzie z budową nowej przeprawy mostowej na Bugu (ok.600m)
  • Przebudowa istniejącej DK Nr 8 na odcinku od końca obwodnicy Radzymina do początku  projektowanej  obwodnicy  Wyszkowa na jezdnię  drogi ekspresowej wraz z dobudową nowej drugiej jezdni (17,3 km), budowa nowego dwujezdniowego mostu na rzece Fiszor. 
  • Rehabilitacja nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy miasta Radzymina (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na dolnym podkładzie).

Całe przedsięwzięcie obejmuje przebudowę ok. 36 km odcinka ósemki. Projekt przewiduje m.in. budowę 6 wiaduktów, 7 przejazdów nad drogą ekspresową, 10 przejść pod drogą ekspresową dla dróg lokalnych i dzikich zwierząt, 2 kładki dla pieszych na terenie wsi, budowę/przebudowę sąsiadujących dróg krajowych, lokalnych i gminnych, budowę dróg dojazdowych wzdłuż drogi ekspresowej, przebudowę istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, budowę urządzeń ochrony środowiska.

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Spójności w wysokości 83%.

Przeczytaj także:

Ósemką wokół Wyszkowa (2006-02-27)

Inwestycje pod ekspresową ósemkę (2005-11-24)

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

 


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Darek 2006-08-26

Ciężko opisać moje zdziwienie gdy jadąc z Tomaszowa Mazowieckiego do Białegostoku, po przeprawie przez co chwila remontowaną gierkówkę, wpadłem w korek przed Radzyminem, będą tam remontować nawierzchnię, lepszej ciężko znaleźć w naszym bidnym kraju, a oni zamykają jedną jezdznię obwodnicy Radzymina i będą remontować gładką jak stół nawierzchnię,krew człowieka zalewa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.