mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina

Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina

Rozpocznie się przebudowa krajowej ósemki na odcinku obwodnicy Radzymina. Kontrakt o wartości ponad 6,9 mln zł został podpisany z Warszawskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A.

Przedmiotem zamówienia jest rekonstrukcja nawierzchni drogi krajowej nr 8 na ponad 8 km odcinku. Zadanie jest jednym z trzech etapów większego projketu - budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Radzymin-Wyszków wraz z obwodnicą Wyszkowa. Projekt obejmuje budowę drogi ekspresowej S-8 po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 na odcinku od Radzymina (koniec obwodnicy Radzymina) do  Wyszkowa, wliczając w to budowę obwodnicy Wyszkowa oraz nową przeprawę mostową na Bugu. Przedsięwzięcie to składa się z trzech oddzielnych zadań:

  • Budowa dwujezdniowej obwodnicy Wyszkowa (ok.12,8 km) po nowym śladzie z budową nowej przeprawy mostowej na Bugu (ok.600m)
  • Przebudowa istniejącej DK Nr 8 na odcinku od końca obwodnicy Radzymina do początku  projektowanej  obwodnicy  Wyszkowa na jezdnię  drogi ekspresowej wraz z dobudową nowej drugiej jezdni (17,3 km), budowa nowego dwujezdniowego mostu na rzece Fiszor. 
  • Rehabilitacja nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy miasta Radzymina (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na dolnym podkładzie).

Całe przedsięwzięcie obejmuje przebudowę ok. 36 km odcinka ósemki. Projekt przewiduje m.in. budowę 6 wiaduktów, 7 przejazdów nad drogą ekspresową, 10 przejść pod drogą ekspresową dla dróg lokalnych i dzikich zwierząt, 2 kładki dla pieszych na terenie wsi, budowę/przebudowę sąsiadujących dróg krajowych, lokalnych i gminnych, budowę dróg dojazdowych wzdłuż drogi ekspresowej, przebudowę istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, budowę urządzeń ochrony środowiska.

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Spójności w wysokości 83%.

Przeczytaj także:

Ósemką wokół Wyszkowa (2006-02-27)

Inwestycje pod ekspresową ósemkę (2005-11-24)

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~Darek 2006-08-26

Ciężko opisać moje zdziwienie gdy jadąc z Tomaszowa Mazowieckiego do Białegostoku, po przeprawie przez co chwila remontowaną gierkówkę, wpadłem w korek przed Radzyminem, będą tam remontować nawierzchnię, lepszej ciężko znaleźć w naszym bidnym kraju, a oni zamykają jedną jezdznię obwodnicy Radzymina i będą remontować gładką jak stół nawierzchnię,krew człowieka zalewa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.