mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa piątki w Lesznie

Przebudowa piątki w Lesznie

Podpisano kontrakt na gruntowną przebudowę drogi krajowej nr 5 w  Lesznie (woj. wielkopolskie). To blisko 5 km najważniejszej arterii Leszna - od ul. Frabrycznej przez Al. Piłsudskiego, Al. Konstytucji 3 Maja aż do granic miasta na Szosie Rydzyńskiej. Prace potrwają do jesieni 2013 roku.

Przebudowa piątki w Lesznie
W ramach zadania zostaną całkowicie wymienione wszystkie warstwy drogi na grubości 60 cm, a nawet podłoże znajdujące się pod tą warstwą. Na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i Al. Piłsudskiego (przy dużym billboardzie) powstanie rondo z czterema zjazdami (jeden zjazd przeznaczony dla przyszłej drogi do Gronowa). Wszystkie skrzyżowania otrzymają nowoczesne sygnalizacje świetlne, przebudowane zostaną podziemne sieci infrastrukturalne, zatoczki dla autobusów, ścieżki rowerowe.

Remont zostanie przeprowadzony na długości 4,8 km. Zaprojektowanie i przebudowa drogi, których koszt szacowano na 79,5 mln zł, zostaną zrealizowane za 62,5 mln zł. Przetarg wygrało konsorcjum trzech firm drogowych: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOST z Żabna, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Nowego Tomyśla i Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Konsorcjum jest również odpowiedzialne za wykonanie projektu. Roboty drogowe rozpoczną się wiosną i potrwają do jesieni 2013 roku. W pierwszym etapie zostanie wykonane rondo wraz z odcinkiem od ul. Fabrycznej do Al. Piłsudskiego.

Unia Europejska sfinansuje aż 85 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~widze to tak 2010-12-11

przejazd wrocław-poznań to jest III świat... zresztą wrocław-warszawa też III świat, tylko Wrocław-Kraków jest w miarę ok, choć pod samym Wrocławiiem na A4 jest za ciasno, za mało pasów

~Pyra 2010-12-09

Nie znalazłem ulic Piłsudskiego (taka ulica w wielkopolsce?) ani Popiełuszki w zumi i googlemaps Gdzie to jest?

~Jotgie 2010-12-07

Nie dość, że do EURO nie będzie ekspresowej obwodnicy Leszna to te pieniądze i modernizacja tego odcinka w zasadniczy sposób nie poprawią "przeprawy" przez Leszno.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.