mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa przejść granicznych na DK 8 i DK 33

Przebudowa przejść granicznych na DK 8 i DK 33

Jeszcze przed UEFA Euro 2012 przebudowane zostaną dwa przejścia graniczne z Republiką Czeską znajdujące się w ciągu dróg krajowych. GDDKiA prowadzi przebudowę przejść na DK 8 (Kudowa-Słone) oraz na DK 33 (Boboszów).

Przebudowa przejść granicznych na DK 8 i DK 33
KUDOWA SŁONE DK 8

Prace realizuje konsorcjum z Liderem:  „Wrobis” S.A. z Partnerem M-Silnice (Republika Czeska). Konsorcjum przedstawiło najkorzystniejszą ofertę i wygrało przetarg.

Przebudowa przejścia granicznego w ciągu dk 8 w pobliżu Kudowy Zdroju  ma na celu uporządkowanie i zwiększenie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa podróżnych: kierowców pojazdów oraz pieszych i rowerzystów w obrębie przejścia granicznego z Republiką Czeską.  Długość odcinka w przebudowie to ponad 600 m.

Zakres robót obejmuje przebudowę układu drogowego, budowę chodników,  budowę systemu odwodnienia, oświetlenia, przebudowę zjazdów indywidulanych i publicznych, budowę parkingu dla samochodów osobowych, kompensacyjne nasadzenia drzew i krzewów.

Koszt inwestycji: ok. 10 mln zł. Data zakończenia inwestycji to 31 maja 2012.  Przebudowane przejście będzie gotowe przed Euro 2012.

BOBSZÓW DK 33

Celem przebudowy przejścia granicznego w ciągu dk 33 w Boboszowie jest  uporządkowanie przebiegu drogi krajowej przez przejście graniczne zw. z przystąpieniem Polski do układu z Schengen. W ramach prac rozbudowana zostanie infrastruktura drogowa: układ drogowy, odwodnienie, oświetlenie, parking, nowa organizacja ruchu docelowego.

Długość odcinka w przebudowie to ok. 225 m. Koszt inwestycji ok. 1,6 mln zł. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Drogmost Przejście graniczne w Boboszowie w ciągu dk 33 również będzie przebudowane przed Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Audi R8, BMW M3 i Porsche 911

auto motor i sport 0000-00-00

Większy i mocniejszy. Tym razem Porsche 911 różni się od poprzednika bardziej niż jakikolwiek wcześniejszy model. Jako Carrera S walczy w naszym teście z Audi R8 4.2 FSI i BMW M3 o przywództwo w klubie aut z silnikami o mocy 400 KM.

Peugeot 208

auto motor i sport 0000-00-00

Uroda na piątkę. Małe modele Peugeota z serii 200 przez 30 lat podbiły serca milionów kobiet. Sprawdzamy, czy najnowszy ma szansę zostać Casanovą kolejnej dekady XXI wieku. W teście 208 1.6 e-HDi w wersji Allure.

Komentuj:

~Natan 2012-05-19

Żygać mi się chce jak to słyszę i czytam a gdzie droga na trasie Praga , Liberec przez Zawidów do A4 w Zgorzelcu ???????????? I dalej do Wrocławia ............ do Poznania najblizej też ............. WSTYD I TO JAKI urwać drogę w polu Drogę która jeżdżą Czesi Niemcy Holendrzy Austryjacy .............................

~maras49 2012-05-19

Robi mi się niedobrze. Wszystkie drogi w kraju miały być wybudowane na Euro - przez 5 lat. Totalna głupota piszących. Jakiego wydarzenia będzie trzeba, żeby po Euro budowa dróg była kontynuowana. A może przestaną w ogóle, bo nie będzie motywacji. Walnijcie Wy się wszyscy w głowę. Ale skutecznie!!!

p_brz 2012-05-18

Ktoś kiedyś planował przedłużenie s5 do granicy w Boboszowie (kontynuacja planów przedwojennych, czyli trasa Wrocław-WIedeń) , oraz droga, który miałby się nazywać "Szlak Staropolski", czyli Kudowa Zdrój -Włodawa - s46. Te plany nigdy nie ujrzały światła dziennego i chyba nie ujrzą. A ja myślę, że byłoby wspaniale gdybyśmy się w planach budowy dróg typu A i S trzymali europejskich szlaków komunikacyjnych. A wracając do poprzedniej myśli, byłoby miło gdybyśmy się doczekali przedłużenia dróg typu S do granic w Kudowie i Boboszowie (wspólne oznaczenie s5 i s8 na etapie Wrocław - Kłodzko, oraz s8 do Kudowy i s5 do Boboszowa). Kto porusza się w tym rejonie samochodem, ten wie jak kiepsko jeździ się w byłym województwie wałbrzyskim i jakie jest nasilenie ruchu w kierunkach granica z Czechami - Wrocław...

~Jaro 2012-05-17

Tak między Bogiem a prawdą - na te nasze "ukochane EURO 2012" powinna być S33 i S8 do węzła Magnice w kierunku Wrocławia. A będzie niestety wstyd... A właśnie, czy kiedykolwiek powstaną te ekspresówki?... :'-(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.