mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa ronda Kaponiera w Poznaniu – zmiany w ruchu

Przebudowa ronda Kaponiera w Poznaniu – zmiany w ruchu

Wraz ze zmianą aury zwiększono tempo prac przy przebudowie ronda Kaponiera w Poznaniu. Tym samym konieczne stało wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Przebudowa ronda Kaponiera w Poznaniu – zmiany w ruchu
Jak informuje wykonawca inwestycji (konsorcjum firm: APRIVIA SA, HYDROBUDOWA POLSKA SA, Przedsiębiorstwo Robót Górniczych METRO sp. z o.o., OBRASCON Huarte Lain SA) prace budowlane będą prowadzone na wydłużonym dniu pracy. Jednocześnie prowadzone będą wszystkie roboty branżowe, między innymi drogowe, torowe, mostowe, kanalizacyjne, związane z przebudową instalacji podziemnych. W nocy będą prowadzone prace, które nie generują uciążliwego hałasu.
Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od poniedziałku, 5 marca 2012 roku od wczesnych godzin porannych.

W dniu 5 marca 2012 roku. zostaną wyłączone z ruchu:
- ulica Roosevelta na odcinku od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego,
- ulica Bukowska na odcinku od ulicy Zeylanda do ulicy Roosevelta (możliwy będzie dojazd do hotelu hotelu Sheraton oraz do posesji przy ulicy Bukowskiej. Wyjazd z hotelu odbywać się będzie wyłącznie do ulicy Bukowskiej i Zeylanda),
- ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicami Szylinga i Matejki do ulicy Roosevelta,

Na czas robót budowlanych obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Od zachodu (z Grunwaldu i Junikowa) kierowcy poruszający się ulicą Grunwaldzką, w zależności od celu podróży, będą korzystać z objazdu ulicami Matejki lub Szylinga. Kierowcy korzystający z ulicy Bukowskiej do ronda Kaponiera dojadą ulicami Zeylanda i Zwierzyniecką.  W stronę Grunwaldu i Górczyna od ronda Kaponiera kierowcy pojadą ulicami Zwierzyniecką i/lub Zeylanda.

Od południa (z Górczyna) obowiązywać będzie objazd wyłączonej z ruchu ulicy Roosevelta przez most Dworcowy, ulicę Stanisława Matyi poprzez ulicę Powstańców Wielkopolskich, aleję Niepodległości, Święty Marcin do ronda Kaponiera lub trasą: most Dworcowy - ulica Stanisława Matyi - aleja Niepodległości - Święty Marcin do ronda Kaponiera.

Od północy (z Piątkowa i Winograd) oraz ze wschodu (ulica Święty Marcin) nie będzie możliwości wjazdu z ronda Kaponiera na ulicę Roosevelta. Kierowcy muszą korzystać z objazdu ulicami Święty Marcin, aleja Niepodległości, ulica Stanisława Matyi, most Dworcowy lub ulicami Święty Marcin i Ratajczaka do ulicy Królowej Jadwigi i dalejdo ulicy Stanisława Matyi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.