mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa ronda Kaponiera w Poznaniu – zmiany w ruchu

Przebudowa ronda Kaponiera w Poznaniu – zmiany w ruchu

Wraz ze zmianą aury zwiększono tempo prac przy przebudowie ronda Kaponiera w Poznaniu. Tym samym konieczne stało wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Przebudowa ronda Kaponiera w Poznaniu – zmiany w ruchu
Jak informuje wykonawca inwestycji (konsorcjum firm: APRIVIA SA, HYDROBUDOWA POLSKA SA, Przedsiębiorstwo Robót Górniczych METRO sp. z o.o., OBRASCON Huarte Lain SA) prace budowlane będą prowadzone na wydłużonym dniu pracy. Jednocześnie prowadzone będą wszystkie roboty branżowe, między innymi drogowe, torowe, mostowe, kanalizacyjne, związane z przebudową instalacji podziemnych. W nocy będą prowadzone prace, które nie generują uciążliwego hałasu.
Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od poniedziałku, 5 marca 2012 roku od wczesnych godzin porannych.

W dniu 5 marca 2012 roku. zostaną wyłączone z ruchu:
- ulica Roosevelta na odcinku od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego,
- ulica Bukowska na odcinku od ulicy Zeylanda do ulicy Roosevelta (możliwy będzie dojazd do hotelu hotelu Sheraton oraz do posesji przy ulicy Bukowskiej. Wyjazd z hotelu odbywać się będzie wyłącznie do ulicy Bukowskiej i Zeylanda),
- ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicami Szylinga i Matejki do ulicy Roosevelta,

Na czas robót budowlanych obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Od zachodu (z Grunwaldu i Junikowa) kierowcy poruszający się ulicą Grunwaldzką, w zależności od celu podróży, będą korzystać z objazdu ulicami Matejki lub Szylinga. Kierowcy korzystający z ulicy Bukowskiej do ronda Kaponiera dojadą ulicami Zeylanda i Zwierzyniecką.  W stronę Grunwaldu i Górczyna od ronda Kaponiera kierowcy pojadą ulicami Zwierzyniecką i/lub Zeylanda.

Od południa (z Górczyna) obowiązywać będzie objazd wyłączonej z ruchu ulicy Roosevelta przez most Dworcowy, ulicę Stanisława Matyi poprzez ulicę Powstańców Wielkopolskich, aleję Niepodległości, Święty Marcin do ronda Kaponiera lub trasą: most Dworcowy - ulica Stanisława Matyi - aleja Niepodległości - Święty Marcin do ronda Kaponiera.

Od północy (z Piątkowa i Winograd) oraz ze wschodu (ulica Święty Marcin) nie będzie możliwości wjazdu z ronda Kaponiera na ulicę Roosevelta. Kierowcy muszą korzystać z objazdu ulicami Święty Marcin, aleja Niepodległości, ulica Stanisława Matyi, most Dworcowy lub ulicami Święty Marcin i Ratajczaka do ulicy Królowej Jadwigi i dalejdo ulicy Stanisława Matyi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Infiti FX i Mercedes ML – porównanie

auto motor i sport 0000-00-00

Liczy się tylko status? Chcą być czymś w rodzaju samochodowego odpowiednika boksera. Już samym wyglądem mają budzić respekt. Asfaltowo-piaskowy ring tym razem ujeżdżają Mercedes ML 350 BlueTec oraz Infiniti FX30d.

Motor Show 2012 - galeria

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron
Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron
Do kolekcji jednego z najlepszych piłkarzy świata dołącza najdroższe i najszybsze auto na świecie. W garażu Cristiano Ronaldo zaparkowało właśnie Bugatti Chiron.