mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa "siódemki"

Przebudowa "siódemki"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na przebudowę drogi krajowej nr 7 na 17,8 km odcinku Grójec - Białobrzegi do parametrów drogi ekspresowej.

Przebudowa

Realizacja tego kontraktu jest ostatnim etapem projektu połączenia Warszawy i Radomia drogą dwupasmową. Umowa podpisana 26 października bieżącego roku z konsorcjum firm "Drogbud" Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie Sp. z o.o. obejmuje rozbudowę i modernizację istniejącej drogi krajowej nr 7 i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej poprzez dobudowę drugiej jezdni po stronie zachodniej na odcinku 17,8 km. W zakres prac wchodzi także budowa węzłów drogowych, dróg dojazdowych, przejazdów drogowych i przepustów drogowych, wykonanie elementów odwodnienia, bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Powstanie 15 obiektów mostowych, 6 kładek dla pieszych i 24 przepusty. Przebudowana zostanie kolidująca z przyszłą drogą infrastruktura oraz wybudowane urządzenia ochrony środowiska, takie jak ekrany akustyczne, ogrodzenie drogi ekspresowej, zbiorniki retencyjno-infiltracyjne, separatory oleju, odstojniki szlamowe, zieleń ochronna. Koszt realizacji inwestycji to ponad 491 mln zł a termin zakończenia inwestycji to 19 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

Przeczytaj także:

Kolejne prace na DK 7 (2007-10-17)

Problem z Zakopianką (2007-10-10)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Prawie Coupé

auto motor i sport 0000-00-00

Nizoral to szampon do włosów, choć nazwa sugeruje, że może to być płyn do płukania ust. Podobnie jest z Peugeotem 407 Coupé, którego wygląd i nazwa sugerują, że jest to coupé. A to tylko dwudrzwiowa limuzyna dla czterech osób.

Komentuj:

~kazel 2007-11-18

budowa dróg będzie powstrzymywana głównie przez ekologów i mieszkańców. pieniądze na budowę są i jeśli platforma nic nie pozmienia to w przyszłym roku wydamy na drogi 10 x więcej niż 3 lata temu... co do S7 : jakbyście nie słyszeli to ekolodzy protestują przeciwko obwodnicy Radomia... z nimi nie ma gadki, ekoterroryści...

~tubylec 2007-11-02

Podsumujmy. Dotychczasowe odcinki: Obwodnica Grójca (8 Km) Białobrzegi - Jedlińsk (16 Km) Grójec - Białobrzegi (18 km) Wszystkie te odcinki są lub będą realizowane w czasie 19 miesięcy Od Radomia do Krakowa jest ok 187 km, czyli powiedzmy 10 odcinków 18 kilometrowych. Jeżeli każdy z tych 18 odcinków będzie rozpoczynany rok po poprzednim (tak jak to sie dzieje w tej chwili patrząc na odcinek Białobrzegi - Jedlińsk i Grójec - Białobrzegi). I zakładając żę kolejn abudowa rozpocznie się za rok to wyrobimy się do 2020

~obiektywny 2007-11-01

kibic, Ty przede wszystkim ignorant jestes. Obwodnica Bialobrzegow oddana zostala w 2003 roku. Potem przez 3 lata nic sie dzialo. Od zeszlego roku budowany jest kolejny odcinek do Jedlinska i przebudowana obwodnica Grojca. W maju wybrano wykonawce odcinka do Bialobrzegow, ale ze wzgledu na protesty jest pol roku do tylu. Takie jest prawo, a gdy probuje sie je zmienic to wielki krzyk ze bezprawie. "Projekty" z lat 90tych to tylko lokalizacje czyli defacto nic.

~jumper 2007-10-31

Ci ktorzy oddawanie kolejnych odcinkow drog przypisuja jako sukces jakiejkolwiek partii to ignoranci . kibic ma racje - w dwa lata nikt w polsce drogi nie zbuduje . swoja droga mozna by zamiescic aktualna mapke na takim serwisie jak "polskie drogi" . obwodnica bialobrzegow jest juz od ponad roku gotowa . lipa

~astrolog 2007-10-30

Do Tubylca. Generalnie umowy zakladaja wejscie na teren budowy 30 dni po podpisaniu umowy, czyli musza zaczac cos tam robic najpozniej do konca listopada. W praktyce mysle, ze troche rozkopia grunt, zaczna wiercic pale pod wiadukty, planowac teren, a z kopyta rusza dopiero z wiosna. Ale musza sie sprezac, bo maja cholernie malo czasu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.