mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa "siódemki"

Przebudowa "siódemki"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na przebudowę drogi krajowej nr 7 na 17,8 km odcinku Grójec - Białobrzegi do parametrów drogi ekspresowej.

Przebudowa

Realizacja tego kontraktu jest ostatnim etapem projektu połączenia Warszawy i Radomia drogą dwupasmową. Umowa podpisana 26 października bieżącego roku z konsorcjum firm "Drogbud" Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie Sp. z o.o. obejmuje rozbudowę i modernizację istniejącej drogi krajowej nr 7 i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej poprzez dobudowę drugiej jezdni po stronie zachodniej na odcinku 17,8 km. W zakres prac wchodzi także budowa węzłów drogowych, dróg dojazdowych, przejazdów drogowych i przepustów drogowych, wykonanie elementów odwodnienia, bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Powstanie 15 obiektów mostowych, 6 kładek dla pieszych i 24 przepusty. Przebudowana zostanie kolidująca z przyszłą drogą infrastruktura oraz wybudowane urządzenia ochrony środowiska, takie jak ekrany akustyczne, ogrodzenie drogi ekspresowej, zbiorniki retencyjno-infiltracyjne, separatory oleju, odstojniki szlamowe, zieleń ochronna. Koszt realizacji inwestycji to ponad 491 mln zł a termin zakończenia inwestycji to 19 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

Przeczytaj także:

Kolejne prace na DK 7 (2007-10-17)

Problem z Zakopianką (2007-10-10)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~kazel 2007-11-18

budowa dróg będzie powstrzymywana głównie przez ekologów i mieszkańców. pieniądze na budowę są i jeśli platforma nic nie pozmienia to w przyszłym roku wydamy na drogi 10 x więcej niż 3 lata temu... co do S7 : jakbyście nie słyszeli to ekolodzy protestują przeciwko obwodnicy Radomia... z nimi nie ma gadki, ekoterroryści...

~tubylec 2007-11-02

Podsumujmy. Dotychczasowe odcinki: Obwodnica Grójca (8 Km) Białobrzegi - Jedlińsk (16 Km) Grójec - Białobrzegi (18 km) Wszystkie te odcinki są lub będą realizowane w czasie 19 miesięcy Od Radomia do Krakowa jest ok 187 km, czyli powiedzmy 10 odcinków 18 kilometrowych. Jeżeli każdy z tych 18 odcinków będzie rozpoczynany rok po poprzednim (tak jak to sie dzieje w tej chwili patrząc na odcinek Białobrzegi - Jedlińsk i Grójec - Białobrzegi). I zakładając żę kolejn abudowa rozpocznie się za rok to wyrobimy się do 2020

~obiektywny 2007-11-01

kibic, Ty przede wszystkim ignorant jestes. Obwodnica Bialobrzegow oddana zostala w 2003 roku. Potem przez 3 lata nic sie dzialo. Od zeszlego roku budowany jest kolejny odcinek do Jedlinska i przebudowana obwodnica Grojca. W maju wybrano wykonawce odcinka do Bialobrzegow, ale ze wzgledu na protesty jest pol roku do tylu. Takie jest prawo, a gdy probuje sie je zmienic to wielki krzyk ze bezprawie. "Projekty" z lat 90tych to tylko lokalizacje czyli defacto nic.

~jumper 2007-10-31

Ci ktorzy oddawanie kolejnych odcinkow drog przypisuja jako sukces jakiejkolwiek partii to ignoranci . kibic ma racje - w dwa lata nikt w polsce drogi nie zbuduje . swoja droga mozna by zamiescic aktualna mapke na takim serwisie jak "polskie drogi" . obwodnica bialobrzegow jest juz od ponad roku gotowa . lipa

~astrolog 2007-10-30

Do Tubylca. Generalnie umowy zakladaja wejscie na teren budowy 30 dni po podpisaniu umowy, czyli musza zaczac cos tam robic najpozniej do konca listopada. W praktyce mysle, ze troche rozkopia grunt, zaczna wiercic pale pod wiadukty, planowac teren, a z kopyta rusza dopiero z wiosna. Ale musza sie sprezac, bo maja cholernie malo czasu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.