mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa skrzyżowania w Raciborzu

Przebudowa skrzyżowania w Raciborzu

Zarząd Województwa Śląskiego zawarł porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Katowice i Raciborzem dotyczące przebudowy skrzyżowania DK 45 z DW 935.

Przebudowa skrzyżowania w Raciborzu

Planowana jest przebudowa skrzyżowania ulic Kozielskiej - Głubczyckiej w ciągu drogi krajowej nr 45 i Londzina w ciągu drogi wojewódzkiej 935 oraz Mariańskiej i Mikołaja które są drogami gminnymi.

W 2006 roku dzięki staraniom Raciborza i Województwa Śląskiego sporządzona została dokumentacja przebudowy skrzyżowania, które z racji położenia na drodze krajowej znajduje się w kompetencjach GDDKiA.

Niezbędne ustalenia techniczne z zarządcą drogi zostały dokonane już na etapie formułowania założeń projektowych. Istotnym czynnikiem była m.in. kwestia poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W kwietniu br. przedstawiciele trzech zainteresowanych stron przyjęli założenia do porozumienia, regulujące kwestię prowadzenia i finansowania przebudowy, czyli pozwolenie na budowę i zlecenie wykonania robót. Strony ustaliły, że koszty, jakie zostaną poniesione przy tej inwestycji, zostaną rozłożone – w równych częściach – pomiędzy Województwo Śląskie, Racibórz i GDDKiA.

Województwo Śląskie zobowiązało się do sfinansowania w latach 2007 – 2008 części stanowiącej 1/3 kosztów inwestycji, czyli ponad 1 mln 410 tys. zł. Środki te zostaną zabezpieczone w planie inwestycji i remontów po dokonaniu wyboru wykonawcy przebudowy.

Przeczytaj także:

Katowicka Drogowa Trasa Średnicowa (2007-06-20)

Trasa Wisła – Istebna czeka na przebudowę (2007-05-31)

Korki na DK 86 Katowice – Sosnowiec (2007-05-18)


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~ktoś 2007-09-25

tak cos sie dzieje, dobrze powiedziane, a do artykulu nalezaloby dolaczyc zdjecie skrzyzowania o ktorym mowa a nie jakiegos tam....nawet nie z Raciborza

~Raciborzanin 2007-09-21

Czy mnie oczy nie myla?cos sie tam jednak dzieje..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?
Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?
Znamy już oficjalną datę rozpoczęcia sprzedaży nowej Skody Karoq. Klienci chętni na następcę Yeti będą musieli się uzbroić w cierpliwość aż do jesieni.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic