mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa skrzyżowania we Włodawie

Przebudowa skrzyżowania we Włodawie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kolejny kontrakt na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania. Przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi krajowej numer 82 (Cyców - Włodawa), z drogą wojewódzką numer 812 (Biała Podlaska - Włodawa) we Włodawie.

Przebudowa skrzyżowania we Włodawie

Skrzyżowanie to zlokalizowane jest w ciągu drogi krajowej nr 82 w granicach miasta Włodawa, w pobliżu zabudowy przemysłowo - usługowej. W bezpośredniej bliskości znajduje się również teren szkoły. Na istniejącym skrzyżowaniu pierwszeństwo przejazdu posiadają pojazdy poruszające się drogą wojewódzką nr 812. Droga krajowa nr 82 przebiega przez skrzyżowanie odcinkiem prostym. Droga wojewódzka nr 812 krzyżuje się z drogą krajową nr 82 pod kątem ostrym. Istniejące skrzyżowanie jest niedostosowane do obecnego natężenia ruchu zarówno pojazdów samochodowych, jak i pieszych.

Przebudową skrzyżowania, którego statystyka zdarzeń wskazuje na sporą kolizyjność zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe z siedzibą we Włodawie. W miejsce obecnego skrzyżowania powstanie skrzyżowanie w formie ronda. Pod względem funkcjonalnym rozwiązanie to zapewni wystarczającą płynność ruchu oraz przejezdność dla pojazdów ciężkich, dogodne uporządkowanie ruchu pieszego wokół ronda i w jego pobliżu oraz lepszą dostępność do przyległych obiektów.

Koszt przebudowy skrzyżowania wyniesie 1,6 mln zł, z czego 61% dofinansuje Unia Europejska w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Cały projekt zgłoszony do współfinansowania ze SPOT zakłada przebudowę 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Koszt realizacji całego projektu wynosi 71 mln złotych. 61% tej kwoty pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

71 mln zł na polskie skrzyżowania (2006-01-25)

Katastrofalny stan polskich dróg (2005-12-08)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe lubelskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.