mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa 'szesnastki' 2007-2013

Przebudowa 'szesnastki' 2007-2013

Krajowa droga numer 16 (woj. warmińsko – mazurskie) będzie zmodernizowana w latach 2007-2013 i nadal znajduje się na liście rezerwowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na liście rezerwowej cały czas znajdują się dwa zadania inwestycyjne dotyczące szesnastki: rozbudowa drogi na odcinku Olsztyn-Augustów o długości 142,5 km za kwotę 285 mln euro oraz budowa południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości 22 km za kwotę 100 mln euro. Łącznie do gruntownej przebudowy ze środków PO Infrastruktura i Środowisko przewidziano 164,5 km drogi nr 16 za kwotę 385 mln euro.

Natomiast na liście rezerwowej nie znalazł się odcinek Olsztyn-Naglady-Gietrzwałd-Ostróda. Jego część albo już została zmodernizowana ze środków PHARE 2000 (Olsztyn-Naglady), albo właśnie jest przebudowywana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Planowane jest także przebudowanie skrzyżowania łączącego szesnastkę z drogą nr 7. Dlatego ok. 6 km fragmentu obwodnicy Ostródy również zostanie sfinansowane z pieniędzy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
Oznacza to, że jedynym fragmentem drogi czekającym na przebudowę będzie odcinek Gietrzwałd –Stare Jabłonki o długości 10 km (ponieważ część Olsztyn – Stare Jabłonki został przebudowany do standardu drogi głównej G). Środki na odcinek z Gietrzwałdu do węzła komunikacyjnego z drogą nr 7 będzie można pozyskać ze środków krajowych. Odcinek ten nie jest został objęty programem „Infrastruktura i Środowisko.”

„Najważniejsze jest teraz przygotowanie kompletnej dokumentacji technicznej dla drogi nr 16. Trzeba być przygotowanym na to, że w momencie uruchomienia środków na zadania z listy rezerwowej, będzie możliwe jak najszybsze rozpoczęcie prac budowlanych” – uważają władze województwa i GDDKiA w Olsztynie. Olsztyńscy drogowcy uruchomili już procedury przetargowe, bo wpisanie szesnastki na listę rezerwową dało tytuł prawny do rozpoczęcia jakichkolwiek działań.

Przeczytaj także:

Kręgosłup Warmii i Mazur za 3 mld zł (2007-02-12)

Wybrać wariant obwodnicy Olsztyna (2007-02-12)

 


Podobne wiadomości:

Kręgosłup Warmii i Mazur za 3 mld zł

Kręgosłup Warmii i Mazur za 3 mld zł

Polskie drogi 2007-02-12

Wybrać wariant obwodnicy Olsztyna

Wybrać wariant obwodnicy Olsztyna

Polskie drogi 2007-02-12

Komentuj:

~Casandra 2007-03-28

A6 ze Szczecina do Bialegostoku? A ja wole ekspresowke z 2 jezdniami w kazda strone bedzie za darmo a przyjemnosc jazdy podwojna, szeroko i bez oplat.

~ursynow 2007-03-19

Po co ta droga z ktorej nikt nie bedzie korzystal, ja chce porzadna droge z Warszawy na Mazury, aby na weekend wyskoczyc do mojej chaty ,a nie siedziec w korku

~karol 2007-03-01

Wszyscy narzekamy na nasze drogi,a tu nagle moj ogrodek moze byc podzielony a ja za malo zarobie,i co teraz.?????A to ze przewija sie setki tys aut przez to miasto to nic bo juz sie przyzwyczailismy.Taka jest juz nasza przewrotna natura.Tylko potrafimy sasiadowi liczyc przez okno az lokcie bola. A szkoda.A szkoda

~piotr 2007-02-27

Nareszcie coś drgnęło w s16! Jednakże u nas się nie myśli! Dobrym rozwiązaniem byłaby A6 z Szczecina przez Koszalin, Słupsk, Trójmiasto, Elbląg, Olsztyn, Ełk, Augustów! Odciążenie A2 i usprawnienie tranzytowe w całej Europie Północnej i Srodkowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.