mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Niecałe pół roku potrwa przebudowa układu drogowego, którą w centrum Legionowa wykona Skanska. Prace będą realizowane na zlecenie Powiatu Legionowskiego, a wartość inwestycji wynosi 7,6 mln zł.

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku
Przebudowa dróg i skrzyżowań w Legionowie obejmie ulice: Jana III Sobieskiego, Krakowską, Parkową, Lwowską i Jagiellońską. Prace budowlane rozpoczną się po weekendzie majowym i potrwają 21 tygodni.

- Inwestycja obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego ulic Sobieskiego – Krakowska z ul. Parkową i Lwowską oraz ulicy Jagiellońskiej w Legionowie – mówi Piotr Urbański, Menadżer Projektu, Skanska.
Przebudowane zostanie skrzyżowanie Sobieskiego z Parkową. Będzie ono miało formę ronda. Skanska przebuduje także ulice Sobieskiego z Parkową oraz samą ulicę Parkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Skanska wykona ponadto przebudowę fragmentu drogi powiatowej 1819W (ul. Jagiellońska) wraz z przebudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Piłsudskiego. W ramach prac zleconych firma przebuduje też sieci kolidujące z inwestycją oraz wybuduje kanalizację w ulicach Jagiellońskiej i Parkowej.

Rozpoczęcie prac nad przebudową układu drogowego w centrum Legionowa Skanska planuje po weekendzie majowym. – Kierowców będą czekały utrudnienia w postaci zawężeń ulic – mówi Piotr Urbański. – W czasie robót asfaltowych wprowadzane będą krótkie zamknięcia.
Na około 2 tygodnie konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania Jagiellońska-Piłsudskiego, a na odcinku od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Tematy w artykule: mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.