Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Niecałe pół roku potrwa przebudowa układu drogowego, którą w centrum Legionowa wykona Skanska. Prace będą realizowane na zlecenie Powiatu Legionowskiego, a wartość inwestycji wynosi 7,6 mln zł.

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku
Przebudowa dróg i skrzyżowań w Legionowie obejmie ulice: Jana III Sobieskiego, Krakowską, Parkową, Lwowską i Jagiellońską. Prace budowlane rozpoczną się po weekendzie majowym i potrwają 21 tygodni.

- Inwestycja obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego ulic Sobieskiego – Krakowska z ul. Parkową i Lwowską oraz ulicy Jagiellońskiej w Legionowie – mówi Piotr Urbański, Menadżer Projektu, Skanska.
Przebudowane zostanie skrzyżowanie Sobieskiego z Parkową. Będzie ono miało formę ronda. Skanska przebuduje także ulice Sobieskiego z Parkową oraz samą ulicę Parkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Skanska wykona ponadto przebudowę fragmentu drogi powiatowej 1819W (ul. Jagiellońska) wraz z przebudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Piłsudskiego. W ramach prac zleconych firma przebuduje też sieci kolidujące z inwestycją oraz wybuduje kanalizację w ulicach Jagiellońskiej i Parkowej.

Rozpoczęcie prac nad przebudową układu drogowego w centrum Legionowa Skanska planuje po weekendzie majowym. – Kierowców będą czekały utrudnienia w postaci zawężeń ulic – mówi Piotr Urbański. – W czasie robót asfaltowych wprowadzane będą krótkie zamknięcia.
Na około 2 tygodnie konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania Jagiellońska-Piłsudskiego, a na odcinku od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Tematy w artykule: mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?