mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Niecałe pół roku potrwa przebudowa układu drogowego, którą w centrum Legionowa wykona Skanska. Prace będą realizowane na zlecenie Powiatu Legionowskiego, a wartość inwestycji wynosi 7,6 mln zł.

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku
Przebudowa dróg i skrzyżowań w Legionowie obejmie ulice: Jana III Sobieskiego, Krakowską, Parkową, Lwowską i Jagiellońską. Prace budowlane rozpoczną się po weekendzie majowym i potrwają 21 tygodni.

- Inwestycja obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego ulic Sobieskiego – Krakowska z ul. Parkową i Lwowską oraz ulicy Jagiellońskiej w Legionowie – mówi Piotr Urbański, Menadżer Projektu, Skanska.
Przebudowane zostanie skrzyżowanie Sobieskiego z Parkową. Będzie ono miało formę ronda. Skanska przebuduje także ulice Sobieskiego z Parkową oraz samą ulicę Parkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Skanska wykona ponadto przebudowę fragmentu drogi powiatowej 1819W (ul. Jagiellońska) wraz z przebudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Piłsudskiego. W ramach prac zleconych firma przebuduje też sieci kolidujące z inwestycją oraz wybuduje kanalizację w ulicach Jagiellońskiej i Parkowej.

Rozpoczęcie prac nad przebudową układu drogowego w centrum Legionowa Skanska planuje po weekendzie majowym. – Kierowców będą czekały utrudnienia w postaci zawężeń ulic – mówi Piotr Urbański. – W czasie robót asfaltowych wprowadzane będą krótkie zamknięcia.
Na około 2 tygodnie konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania Jagiellońska-Piłsudskiego, a na odcinku od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Tematy w artykule: mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.