mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa ulic w Szczecinie

Przebudowa ulic w Szczecinie

Zmieni się układ drogowy w rejonie budowanej Galerii Kaskada w Szczecinie. Ogłoszony został przetarg na „modernizację skrzyżowania ulic: Niepodległości, Obrońców Stalingradu łącznie z przebudową al. Niepodległości i pl. Żołnierza”.

Przebudowa ulic w Szczecinie
Ideą przebudowy jest konieczność dostosowania istniejącego układu drogowego do potrzeb powstającego Centrum Handlowego „Kaskada” i ruchu przez nie generowanego oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu wszystkich użytkowników ruchu w tym komunikacji miejskiej.

Zmiany, które będą miały miejsce po przebudowie:

Plac Żołnierza Polskiego: Podstawową zmianą będzie możliwość dwukierunkowego ruchu na ulicy Obrońców Stalingradu. Zamknięty będzie wlot od strony al. Jana Pawła II. Wykonany zostanie dodatkowy pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony Placu Rodła w kierunku Trasy Zamkowej. Przebudowane zostaną jezdnie i sygnalizacja świetlna.

Aleja Niepodległości: Zostanie przebudowana na odcinku pomiędzy Placem Żołnierza a Bramą Portową (jezdnia bezpośrednio przylegająca do Centrum Handlowego). Na odcinku od Placu Żołnierza do ul. Bogurodzicy przebieg jezdni zostanie przesunięty m.in. na miejsce istniejących miejsc parkingowych. Ruch odbywać się będzie czterema pasami (jeden z pasów będzie przeznaczony do skrętu w prawo dla wjeżdżających do centrum handlowego).

Na odcinku od ul. Bogurodzicy do Bramy Portowej jezdnia będzie posiadała pięć pasów ruchu ( po dwa pasy ruchu do skrętu w prawo i dwa pasy ruchu do jazdy na wprost, jeden pas dla pojazdów skręcających w lewo). Na odcinku tym przebudowane zostanie także torowisko tramwajowe. Za skrzyżowaniem z ulicą Bogurodzicy wykonany zostanie wjazd z jezdni zachodniej na torowisko tramwajowe umożliwiający wjazd na nie autobusom komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy zlokalizowany obecnie w rejonie budowanej Galerii Handlowej zostanie przeniesiony na peron tramwajowy na wlocie alei Niepodległości do Bramy Portowej. Wykonany tam zostanie wspólny przystanek tramwajowo – autobusowy integrujący wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej jadące w kierunku prawobrzeża.

Ulica Obrońców Stalingradu: Podstawowa zmiana to wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na całej długości. Szerokość jezdni w zależności od odcinka będzie miała od dwóch do czterech pasów ruchu. Pomiędzy ul. Wojciecha a Placem Żołnierza Polskiego wybudowana będzie ścieżka rowerowa. Ruch na wszystkich skrzyżowaniach znajdujących się w ciągu ul. Obrońców Stalingradu sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

Ulica św. Wojciecha: Na odcinku od ul. Obrońców Stalingradu do ul. Bogurodzicy wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy. Na ulicę tę wyjeżdżać będą kierowcy z parkingu Galerii Handlowej. Ruch skierowany będzie tylko w kierunku ulicy Obrońców Stalingradu. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu handlowego
jezdnia będzie posiadała trzy pasy ruchu rozdzielone wyspą kanalizacyjną. Wybudowane będą także miejsca parkingowe

Ulica Kaszubska: na odcinku od ul. Bogurodzicy do ul. Obrońców Stalingradu ulica zostanie wyłączona z ruchu (na fragmencie powstanie deptak). Na odcinku od ul. Obrońców Stalingradu do Placu Lotników droga będzie jednokierunkowa (ruch odbywał będzie się w kierunku Obrońców Stalingradu). Pojawią się także miejsca parkingowe.

Ulica Jana Pawła II: jezdnia zachodnia ulicy pomiędzy Placem Lotników a Placem Żołnierza Polskiego zostanie wyłączona z ruchu i przeznaczona na miejsca parkingowe.
W ramach całej inwestycji zmodernizowana zostanie infrastruktura podziemna.
Z przebudowy całego układu komunikacyjnego wynikać będą także inne korzyści dla mieszkańców i użytkowników ruchu, które poprawią ruch w centrum miasta i zwiększą atrakcyjność:
-,wprowadzenie sygnalizacji świetlnej oraz modyfikacja programów istniejących sygnalizacji świetlnych,
- wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy w celu polepszenia warunków wsiadania i wysiadania pasażerów,
- zwiększenie atrakcyjności centrum miasta poprzez wprowadzenie deptaku na ul. Kaszubskiej oraz elementów małej architektury,
- podniesienie estetyki poprzez zastosowanie zieleni.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

159 Sportwagon, Exeo ST, Legacy Kombi

auto motor i sport 0000-00-00

Łączy je to, że żaden nie jest modelem pierwszego wyboru. Subaru Legacy Kombi i Seat Exeo ST to auta nowe, Alfa Romeo 159 Sportwagon jeszcze się nie zestarzała. Test porównawczy wersji z silnikami Diesla.

Komentuj:

~mieszkaniec 2010-09-02

Skur...y; na Obrońców Stalingradu już nie da się mieszkać, a jak widać to dopiero wstęp do piekła. debile, gnoje. W każdym cywilizowanym mieście tego typu "molochy" jak zasrana Kaskada powstają na obrzeżach, tylko tu, w Szczecinie, każdy u koryta i obok niego musi się nachapać kosztem mieszkańców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.