mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowa wiaduktu w Poznaniu

Przebudowa wiaduktu w Poznaniu

Od 5 sierpnia Poznań funduje kierowcom utrunienia związane z przebudową wiaduktu Dolna Wilda. Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu".

Przebudowa wiaduktu w Poznaniu

Wykonawcą przebudowy wiaduktu Dolna Wilda jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych (lider), Hydrobudowa 9 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane sp. z o.o., Biuro Projektów Komunikacyjnych sp. z o.o., SCOTT WILSON (dawniej -Poznańskie Biuro Projektów Dróg i Mostów "TRANSPROJEKT" sp. z o.o.) W dniu 5 sierpnia wiadukt zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego a 12 sierpnia dla tramwajów. Planowane zakończenie przebudowy wiaduktu Dolna Wilda - 15 października 2007 roku, w tym wiaduktu tramwajowego do 30 kwietnia 2007 roku

Przedmiotem szerzej zakrojonej inwestycji jest przedsięwzięcie polegające na przebudowie następujących obiektów inżynierskich znajdujących się w ciągu miejskich dróg krajowych
nr 5 i 11 w Poznaniu:

  • Most Przemysła I (przebudowa zakończona w 2005 roku)
  • Wiadukt Dolna Wilda
  • Wiadukt Górczyński zachodni
  • Wiadukt Franowo

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa, gdyż obiekty znajdują się w bardzo złym stanie technicznym, poprawie ulegnie też komfort jazdy w ciągu dróg nr 5 i 11 oraz w całej aglomeracji poznańskiej. W aspekcie globalnym przebudowa obiektów inżynierskich doprowadzi do zwiększenia spójności transportowej kraju i aglomeracji poprzez połączenie poznańskiego węzła drogowego z europejskim korytarzem transportowym W-Z oraz drogami krajowymi nr 5 i 11 między innymi poprzez dostosowanie nośności nawierzchni dróg krajowych do przenoszenia nacisków 11,5 t/oś.

Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską w ramach SPOT (75% kosztów). Koszt całkowity projektu to ponad 106 mlnn zł.

Przeczytaj także:

Most na Warcie - byleby zgodnie z planem! (2006-04-27)

Ekspresowo do Kórnika (2006-01-30)

Przetarg na Głogowską (2006-01-13)

Dofinansowania UE dla Poznania (2005-10-19)


 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.