mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowana jezdnia A6

Przebudowana jezdnia A6

Samochody jadące w stronę Szczecina mogą korzystać z nowej nawierzchni przebudowanej jezdni A6. Przebudowa odcinka A6 pomiędzy budowanym węzłem Tczewska, a mostem na Chełszczącej o długości około 500 metrów ma zakończyć się do połowy czerwca.

Przebudowana jezdnia A6
Obecnie ruch odbywa się dwoma jezdniami po jednym pasie ruchu na każdej (organizacja ruchu analogiczna do tej na budowanym węźle Szczecin Dąbie. W ten wtorek (22.04.2014) wykonawca zamknie całkowicie jezdnię w stronę Świnoujścia (wschodnią), rozpocznie demontaż i kruszenie wykonanej z pochodzących z lat 30 ubiegłego wieku płyt betonowych nawierzchni. Podczas dalszych prac ruch będzie się odbywał jezdnią zachodnią w obu kierunkach.


W ramach inwestycji jezdnie A6 pomiędzy budowanym węzłem Tczewska, a mostem na Chełszczącej zostaną przebudowane i zamiast po znajdujących się w bardzo złym stanie poniemieckich płytach betonowych kierowcy pojadą nową nawierzchnią bitumiczną. Powstają również 3 przepusty pełniące funkcję przejść dla małych zwierząt. Do końca czerwca zakończy się również budowa samego węzła Szczecin Dąbie (Tczewska), który połączy autostradę A6 ze Szczecin Dąbiem i Wielgowem oraz terenami inwestycyjnymi Trzebusz – Dunikowo. Budowa węzła jest skoordynowana z powstającą na zlecenie miasta Szczecin ulicą Nowoprzestrzenną stanowiącą dojazd do węzła.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostradowy savoir-vivre

auto motor i sport 0000-00-00

Szybkich dróg przybywa, od niedawna można już wygodnie dojechać z Warszawy nad Bałtyk. Warto więc przypomnieć kilka zasad dobrego wychowania na autostradzie.  

Komentuj:

~warszawiak 2014-04-25

Będę powtarzać do znudzenia: jak długo jeszcze będzie trwała drogowa kompromitacja na tym odcinku A6? Kiedy wreszcie zostanie przebudowany cały "ogromny" parokilometrowy odcinek od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica, oczywiście z przebudową w/w węzłów i dlaczego nie można tego było zrobić od razu za jednym zamachem? (czytaj przetargiem). Okres przebudowy całego polskiego 29 kilometrowego odcinka A6 od granicy do Rzęśnicy, a szczególnie wcześniej przeze mnie wymienionego odcinka Kijewo-Rzęśnica jest swoistym kuriozum na skalę światową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.