mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowany odcinek DK 7

Przebudowany odcinek DK 7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu prac budowlanych, związanych z przebudową 14 km odcinka drogi krajowej nr 7 Jazowa – Elbląg. Współfinansowana ze środków unijnych inwestycja ma udrożnić ruch tranzytowy i poprawić bezpieczeństwo.

Przebudowany odcinek DK 7
Zmodernizowany ponad 14 km odcinek drogi położony jest na terenie gminy i miasta Elbląg. Modernizacja drogi krajowej na odcinku od Jazowej do węzła Elbląg-Wschód ma usprawnić ruch tranzytowy, zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ułatwić powiązanie miasta Elbląga z jego obwodnicą, do czasu budowy drogi ekspresowej S-7.Projekt realizowany był przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jednego z funduszy strukturalnych przeznaczonych dla członków Unii Europejskiej, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT). Celem przebudowy było wzmocnienie nawierzchni drogi do obciążenia 115 kN na oś i podniesienie nośności obiektów mostowych w ciągu przebudowywanego odcinka do klasy A.
W ramach kontraktu wykonano 6,5 km jednojezdniowej drogi od Jazowej do ul. Nowodworskiej w Elblągu i 7,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej od ul. Nowodworskiej do Węzła Elbląg-Wschód. Wybudowano estakadę o długości 362 m, most nad rzeką Elbląg o długości 222 m oraz 3 wiadukty. Powstało odwodnienie wraz z systemem 30 separatorów wychwytujących zanieczyszczenia, 1344 m ekranów akustycznych, 13 km ciągów pieszo-rowerowych, oświetlenie drogowe i sygnalizacja świetlna.Wartość kontraktu wyniosła 249 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 143 mln zł. Wykonawcą zadania była firma Strabag Sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Alfista 2007-12-18

Trzeba cisnąć na rządzących - obojętnie jaka to by nie była opcja, są oni tchórzliwi i jak się dobrze przyciśnie zginają się jakby z gumy byli... S-7 musi być koniecznie realizowana! Warszawa nie ma do dziś dobrego połączenia z Krakowem (górami) i Trójmiastem (morzem)... Trasa jest o dużym natężeniu ruchu więc nawet powinno się poważnie rozważać budowę od razu w standardzie autostrady. Ale najważniejsze jest jak najszybsze wybudowanie jakiejkolwiek bezkolizyjnej dwujezdniówki...

~kazel 2007-11-17

dobrze by było.... tylko niestety słyszałem co innego, zamiast S7 będzie autostrada Wrocław - Łódź...

~Piti 2007-11-15

Poszukaj sobie na skyscrapercity, jakiś koleś z wątku o S7 napisał list do kogoś z PO i dostał odpowiedź w której jest wyraźnie napisane, że Platforma będzie zabiegać o S7, i zostanie ona wybudowana do 2012 jeśli tylko starczy funduszy (no i siły roboczej).

~cyklista 2007-11-15

S7 nie jest zadnym priorytem dla wladz centralnych , a wprost przeciwnie ludzie Tuska zapowiedzieli usuniecie S7 z planow budowy przed 2012 , 13km drog rowerowych robi wrazenie najwieksze na tej inwestycji

~krs 2007-11-14

jak dla mnie z lekka idiotyzm. zamiast od razu robic 2-jezdniowa droge klasy s, to zrobili po polowie. przeciez 7 jest chyba priorytetem jesli chodzi o budowe drog ekspresowych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.