mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowany odcinek DK 7

Przebudowany odcinek DK 7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu prac budowlanych, związanych z przebudową 14 km odcinka drogi krajowej nr 7 Jazowa – Elbląg. Współfinansowana ze środków unijnych inwestycja ma udrożnić ruch tranzytowy i poprawić bezpieczeństwo.

Przebudowany odcinek DK 7
Zmodernizowany ponad 14 km odcinek drogi położony jest na terenie gminy i miasta Elbląg. Modernizacja drogi krajowej na odcinku od Jazowej do węzła Elbląg-Wschód ma usprawnić ruch tranzytowy, zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ułatwić powiązanie miasta Elbląga z jego obwodnicą, do czasu budowy drogi ekspresowej S-7.Projekt realizowany był przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jednego z funduszy strukturalnych przeznaczonych dla członków Unii Europejskiej, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT). Celem przebudowy było wzmocnienie nawierzchni drogi do obciążenia 115 kN na oś i podniesienie nośności obiektów mostowych w ciągu przebudowywanego odcinka do klasy A.
W ramach kontraktu wykonano 6,5 km jednojezdniowej drogi od Jazowej do ul. Nowodworskiej w Elblągu i 7,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej od ul. Nowodworskiej do Węzła Elbląg-Wschód. Wybudowano estakadę o długości 362 m, most nad rzeką Elbląg o długości 222 m oraz 3 wiadukty. Powstało odwodnienie wraz z systemem 30 separatorów wychwytujących zanieczyszczenia, 1344 m ekranów akustycznych, 13 km ciągów pieszo-rowerowych, oświetlenie drogowe i sygnalizacja świetlna.Wartość kontraktu wyniosła 249 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 143 mln zł. Wykonawcą zadania była firma Strabag Sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Alfista 2007-12-18

Trzeba cisnąć na rządzących - obojętnie jaka to by nie była opcja, są oni tchórzliwi i jak się dobrze przyciśnie zginają się jakby z gumy byli... S-7 musi być koniecznie realizowana! Warszawa nie ma do dziś dobrego połączenia z Krakowem (górami) i Trójmiastem (morzem)... Trasa jest o dużym natężeniu ruchu więc nawet powinno się poważnie rozważać budowę od razu w standardzie autostrady. Ale najważniejsze jest jak najszybsze wybudowanie jakiejkolwiek bezkolizyjnej dwujezdniówki...

~kazel 2007-11-17

dobrze by było.... tylko niestety słyszałem co innego, zamiast S7 będzie autostrada Wrocław - Łódź...

~Piti 2007-11-15

Poszukaj sobie na skyscrapercity, jakiś koleś z wątku o S7 napisał list do kogoś z PO i dostał odpowiedź w której jest wyraźnie napisane, że Platforma będzie zabiegać o S7, i zostanie ona wybudowana do 2012 jeśli tylko starczy funduszy (no i siły roboczej).

~cyklista 2007-11-15

S7 nie jest zadnym priorytem dla wladz centralnych , a wprost przeciwnie ludzie Tuska zapowiedzieli usuniecie S7 z planow budowy przed 2012 , 13km drog rowerowych robi wrazenie najwieksze na tej inwestycji

~krs 2007-11-14

jak dla mnie z lekka idiotyzm. zamiast od razu robic 2-jezdniowa droge klasy s, to zrobili po polowie. przeciez 7 jest chyba priorytetem jesli chodzi o budowe drog ekspresowych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.