mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowy dróg w Suwałkach

Przebudowy dróg w Suwałkach

Jest już umowa na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 w Suwałkach – polegającego na przebudowie ulicy Buczka, skrzyżowania Kościuszki, Dwernickiego – Sikorskiego oraz rozbudowie ulicy Reja. Kosztorys inwestorski zakładał, że inwestycja będzie kosztowała ponad 19 milionów złotych. Po przetargach udało się zaoszczędzić ponad 5 milionów złotych.

Przebudowy dróg  w Suwałkach
Cena, za którą wykonawcy mają zrealizować całą inwestycję to łącznie 13,8 miliona złotych. Budowa została podzielona na trzy etapy.

Pierwszy etap – czyli przebudowę ul. Buczka – wykona Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe za prawie 7,8 miliona złotych. Harmonogram robót przewiduje, że do 30 maja 2014 roku ma być gotowy odcinek od ul. XXX-Lecia PRL do ul. Powstańców Wielkopolskich wraz z rondem. Cała ulica ma być gotowa do 30 października 2014 roku.

Drugi etap – czyli przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki, Sikorskiego – Dwernickiego – wykona firma Export – Pribex za blisko 2,8 miliona złotych. Harmonogram robót przewiduje, że wykonawca ma zrealizować inwestycję od 1 kwietnia do 15 sierpnia 2014 roku.

Trzeci etap – czyli rozbudowę ulicy Reja polegającą na przedłużeniu od ulicy Kowalskiego do ulicy Armii Krajowej z budową ronda – wykona firma Export – Pribex za ponad 3,3 miliona złotych. Harmonogram przewiduje, że inwestycja ma zakończyć się do 30 maja 2014 roku. Do 30 października tego roku ma być gotowe rondo na ulicy Armii Krajowej oraz warstwy konstrukcyjne drogi.

W ramach inwestycji powstanie nowy asfalt, nowe chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne oraz instalacja kanalizacyjna.

Cała inwestycja zostanie dofinansowana z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.