mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowy i obwodnice w warmińsko-mazurskim

Przebudowy i obwodnice w warmińsko-mazurskim

Ruszyła budowa obwodnicy Spręcowa (woj. warmińsko-mazurskie) oraz przebudowa drogi krajowej nr 51 Barcikowo-Spręcowo. Prace rozpoczęły się w drugiej połowie marca i potrwają do końca bieżącego roku. Wykonawcą prac o wartości 93 mln zł jest firma Budimex-Dromex.

Przebudowy i obwodnice w warmińsko-mazurskim

Inwestycja stanowi budowę obwodnicy miejscowości Spręcowo w ciągu drogi krajowej nr 51 gr. państwa – Olsztyn – Olsztynek wraz z budową wiaduktu nad obwodnicą oraz rozbudowę drogi krajowej nr 51 na odcinku Barcikowo-Spręcowo wraz z obwodnicą miejscowości Kabikiejmy Dolne.

Droga będzie miała jezdnię o szerokości 7m oraz dwa utwardzone pobocza o szerokości 2m każde. Dla obsługi terenów przylegających zaprojektowano drogi dojazdowe. Dopuszczalne obciążenie drogi będzie wynosiło 115 kN/oś.

W okolicach Olsztyna przebudowywana jest także droga krajowa nr 16 na odcinkach Gietrzwałd-Naglady i Wójtowo-Barczewo. Przebudowywany odcinek drogi stanowi fragment trasy będącej bezpośrednim połączeniem środkowej i zachodniej części kraju z Pojezierzem Mazurskim i Pojezierzem Suwalsko-Augustowskim.

Przeczytaj także:

Obwodnica Gołdapi (2007-03-26)

W listopadzie ostateczna wersja obejścia Olsztyna (2007-03-07)

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Inferno 2007-04-15

Moim zdaniem powini zrobić dwupasmówke do Gizycka bo tu w wakacje jest największy ruch. Ale jak już robia to niech robią ale to zamego Giżycka już w takiej postaci w jakiej robia.

~kat 2007-04-14

Witam! Nareszcie robia ta droge. Jezdzi sie na niej jak na wozie drabiniastym, oby sie nie rozpadala jak na trasie Kronowo-Stare Wloki miedzy Jezioranami a Barczewem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando