mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowy na DK 22 pod Malborkiem

Przebudowy na DK 22 pod Malborkiem

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna inwestycje, które poprawią warunki jazdy w powiecie malborskim w ciągu drogi krajowej nr 22. Zmodernizowane zostaną trzy newralgiczne skrzyżowania w ramach programu Drogi Zaufania.

Przebudowy na DK 22 pod Malborkiem
- Przykładamy dużą wagę do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. W tym roku w ramach Drogi Zaufania programu przebudujemy łącznie sześć skrzyżowań, w tym trzy na drodze krajowej nr 22: w Gnojewie, do Miłoradza i w Cisach - mówi Piotr Michalski, specjalista ds. komunikacji społecznej w oddziale GDDKiA w Gdańsku. - Te skrzyżowania zostały wybrane do przebudowy ze względu na zdarzające się tam wypadki, na co wskazywał coroczny „Raport bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w województwie pomorskim".

Najszybciej rozpocznie się modernizacja skrzyżowania drogi nr 22 z drogą powiatową do Miłoradza. Kolejne inwestycje to - patrząc od strony Malborka - w Cisach, na skrzyżowaniu z drogą powiatową do Miłoradza oraz w Gnojewie.

Umowa z wykonawcą modernizacji skrzyżowania z drogą do Miłoradza przewiduje zakończenie inwestycji w ciągu 2,5 miesiąca od przekazania placu budowy. w przetargu na przebudowę krzyżówki w Gnojewie sprawdzane są oferty. Z kolei otwarcie ofert firm w przetargu dotyczącym miejscowości Cisy nastąpi 29 sierpnia. W przypadku tych dwóch inwestycji wykonawcy będą mieli po dwa miesiące na ich realizację. W sumie prace na trzech położonych w pobliżu siebie skrzyżowań potrwają do listopada. W tym czasie kierowcy korzystający z krajówki natrafią na utrudnienia, bo w miejscach robót drogowych ruch będzie odbywał się wahadłowo. GDDKiA nie przewiduje organizowania objazdów przez drogi lokalne.

Wszystkie trzy inwestycje będą polegały na wybudowaniu lewoskrętów. Ma to radykalnie poprawić bezpieczeństwo jazdy na odcinku drogi nr 22 pod Malborkiem.

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.