mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowy na Podlasiu

Przebudowy na Podlasiu

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto przebudowę drogi Nowogród – Kuzie w województwie podlaskim. Za realizację inwestycji będzie odpowiadała łomżyńska firma, która zobowiązała się zakończyć prace do końca października 2014 roku.  

Przebudowy na Podlasiu
Inwestycja podzielona jest na siedem etapów. Obejmują one roboty budowlane polegające na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 m i wzmocnienie jej konstrukcji. Przy nowej drodze powstaną zatoki autobusowe, azyle dla pieszych w okolicach szkół i miejsca postojowe dla pojazdów ITD. Projekt przewiduje ponadto rozbiórkę i budowę nowych przepustów pod drogami bocznymi, a także wykonanie ekranów akustycznych w miejscowości Kuzie i Gawrychy. W miejscowościach przy trasie dodatkowo powstaną nowe chodniki. W ramach prac modernizacyjnych zostanie  również przebudowane skrzyżowania w Nowogrodzie wraz z odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 648 oraz most nad rzeką Narew w miejscowości Nowogród o dł. 243,40 m.

Całkowita wartość tej inwestycji to ok. 68 mln zł, z czego ponad 51 mln  pochodzi  z dotacji unijnych. Inwestorem jest Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.