mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowy na Warmii i Mazurach

Przebudowy na Warmii i Mazurach

W województwie warmińsko-mazurskim realizowane są projekty przebudowy trzech ciągów dróg wojewódzkich o wartości 95 mln zł. Inwestycje na odcinku Bartoszyce-Kętrzyn, Miłakowo-Dobre Miasto oraz Boćwinka-Grabowo to jedne z większych inwestycji drogowych samorządu województwa realizowane w ramach unijnego programu ZPORR.

Przebudowy na Warmii i Mazurach

Przebudowa drogi nr 592 na odcinku Bartoszyce - Kętrzyn

Kosztem 70,1 mln zł zmodernizowana zostanie droga Bartoszyce-Kętrzyn (dofinansowanie UE 52 mln zł). W ramach inwestycji przebudowana zostanie droga o długości ponad 40 km i wzmocniona do nacisku 100 kN/oś, na odcinkach zabudowanych jezdnia zostanie poszerzona z 6.0 m do 7.0 m. Ponadto wybudowane zostaną obiekty mostowe, zatoki autobusowe i chodniki. Przetarg na wykonanie prac budowlanych ogłoszony został 21 kwietnia br. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2008 roku.

Celem projektu jest wsparcie rozbudowy regionalnego systemu transportowego zapewniającego wzrost atrakcyjności regionu pod względem gospodarczym i turystycznym oraz usprawnienie połączeń miejscowości znaczących dla gospodarki województwa z siecią dróg krajowych. Droga przebiega bowiem w strefie przygranicznej z Obwodem Kaliningradzkim, z którym powiązana jest drogowymi przejściami granicznymi w Bezledach ,Gronowie, Gołdapi, Michałkowie. Projektowana droga nr 592 łączy swym przebiegiem drogę krajową nr 51 Olsztynek - granica państwa z drogą nr 59 Giżycko - Rozogi i drogą krajową nr 63 biegnącą od granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim do przejścia granicznego z Białorusią w Sławatyczach.

Przebudowa drogi nr 650 na odcinku Boćwinka - Grabowo

Przebudowa drogi na odcinku Boćwinka-Grabowo wyniesie ponad 13 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych około 9,8 mln zł. Zakres robót obejmuje m.in.: wzmocnienie nawierzchni do obciążenia 80kN/oś z poszerzeniem do szerokości
6,0m, budowę zatok autobusowych, chodników, przebudowe istniejących obiektów inzynieryjnych.  Prace już trwają i zakończą się w tym roku.

Droga nr 650 Barciany-Węgorzewo-Gołdap położona jest w strefie przygranicznej w pobliżu przejścia granicznego z Obwodem Kaliningradzkim (Gołdap-Gusiew). Leży w ciągu ważnego szlaku komunikacyjnego łączącego między sobą przejścia graniczne z Rosją (w Gronowie, Bezledach, Gołdapi) i Litwą w m. Budzisko. Szlak ten umożliwia powiązanie zachodniej części województwa z jego częścią wschodnią oraz powiązanie z międzynarodową siecią transportową TEN: Korytarzem I A - na zachodzie i Korytarzem I na wschodzie.

Przebudowa drogi nr 593 z budową mostu na odcinku Miłakowo - Dobre Miasto

Budowa mostu i przebudowa drogi Miłakowo-Dobre Miasto kosztować będzie 12,1 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wyniesie 8,6 mln zł. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę skrzyżowania w Miłakowie na rondo i przebudowę ul. Fabrycznej w Dobrym Mieście. Prace objęły także budowę jednoprzęsłowego mostu w miejscowości Pityny. Jezdnia zostanie poszerzona i wzmocniona do dopuszczalnego nacisku 100 N/oś. Prace już trwają i zakończą się w tym roku.

Odcinek drogi nr 593 Miłakowo - Dobre Miasto położony jest w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Droga stanowi ważny element regionalnego układu transportowego, łączącego pośrednio drogi krajowe: nr 7 (Gdańsk - Warszawa) i nr 51 (Granica Państwa - Olsztyn - Olsztynek). Dla mieszkańców gmin zamieszkałych w obrębie projektu stanowi główny szlak komunikacyjny umożliwiający łączność z sąsiednimi gminami: Morąg, Jeziorany, Orneta, umożliwia dojazd do miasta wojewódzkiego - Olsztyna - głównego centrum gospodarczego województwa oraz do przejścia granicznego w Bezledach.

Przeczytaj także:

Ekspresowa berlinka z Elbląga (2006-04-26)

5 mld zł na drogi Warmii i Mazur (2006-01-30)

Coraz większy ruch na drogach (2006-04-03)


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~BODZIO 2006-10-30

OBIECANKI MACANKI PRZZETARG ROZSTRZYGNIĘTY A NA DRODZĘ Z KĘTRZYNA DO BARTOSZYC NIE DZIEJE SIĘ NIC MIMO ŻE JUZ PRAWIE LISTOPAD

~as 2006-10-12

W ramach inwestycji przebudowana zostanie droga o długości ponad 40 km i wzmocniona do nacisku 100 kN/oś, dlaczego 100 kN/oś powinno byc115 kN/oś jak unia nakazuje a tak droga po 2-3 latac hbedzie rozjechana.

~Goldapianin 2006-05-29

Napisze cos odnosnie naprawianego odcinka miedzy Grabowem a Bocwinka bo to co sie tam dzieje przechodzi naprawde ludzkie pojecie!!! to jest jakas parodja by odcinek mierzacy 7 km naprawiac juz grubo ponad pol roku - bo prace na tym odcinku rozpoczely sie jesienia zeszlego roku. Jezdze co tydzien ta trasa do Olsztyna i musze przezywac prawdziwa katorge przejezdzajac ten odcinek. Asfalt wylany jest moze na mniej niz 50% dlugosci tego odcinka a trafic na maszyny drogowe odpowiedzialne za roboty jest na tyle trudne jak spotkanie jelenia w lesie. Dodam ze odcinek drogi we wsi Jeziorki został calkowicie rozkopany, nie wiem kompletnie w jakim celu juz przed zima!!! Od lutego po dzis ok 2-3 km przejezdza sie z predkoscia nie wieksza niz 30km po prawdzwiym szutrze pelnym dziur i kamieni. Jesli tak ma wygladac naprawa wszystkich drog w naszym wojewodztwie to wolac tylko o pomste do nieba!! Pozdrawiam niestrudzonych kierowcow autobusow, ktorzy codziennie sa skazani na meki na

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.