mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudowy w Szczecinie

Przebudowy w Szczecinie

Trwa przebudowa ul. Potulickiej i Narutowicza w Szczecinie. Inwestycja, przeprowadzana jest dzięki wsparciu w wysokości 18 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Przebudowy w Szczecinie
Obecnie generalny wykonawca prowadzi szereg prac związanych z różnego rodzaju instalacjami. M.in. wymieniane są gazociągi oraz sieci kanalizacyjne na ul. Potulickiej. Na bieżąco prowadzone są także roboty rozbiórkowe torów oraz nawierzchni. Zmienia się teren po pętli tramwajowej. Po usunięciu starych torów rozpoczęły się prace przy budowie koryta pod nowoczesne torowisko. Ekipy budowlane prowadzą także wykopy pod fundamenty przyszłych słupów trakcyjnych.

Remont obejmie przebudowę ulicy Potulickiej na odcinku o długości 1 km, łącznie z linią oraz pętlą tramwajową, a także część ulicy Narutowicza – od Potulickiej do 3 Maja. Gruntowną modernizację przejdzie nie tylko nawierzchnia drogowa i torowisko. Na całym terenie powstaną nowe chodniki, perony tramwajowe oraz wiaty na przystankach.

Pozytywne zmiany odczują zarówno kierowcy, piesi, jak i osoby mieszkające lub pracujące w pobliżu realizowanej inwestycji. Remont przejdą parkingi oraz sieci: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, gazowe i elektroenergetyczne. Zadbano także o estetyczną zieleń drogową oraz nowoczesne oświetlenie ulic.

Będzie zdecydowanie ciszej i spokojniej. Płynne kierowanie ruchem zapewni nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Potulickiej i Narutowicza. W jego rejonie poprawi się również widoczność – przebudowane zostaną znajdujące się tam ceglane mury, sprawiające wcześniej trudność pieszym i kierowcom.

Ważnymi elementami poprawiającymi  bezpieczeństwo będą ogrodzenia ochronne w rejonach skrzyżowań, na przystankach tramwajowych i torowisku. Przygotowano też ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i słabowidzących. Z myślą o nich, na całej szerokości przejść dla pieszych, zainstalowana zostanie nawierzchnia o specjalnej fakturze.

Zakończenie prac przez wykonawcę zaplanowano na koniec września 2015 r. Wartość inwestycji wynosi ponad 37 mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, w wysokości 18 mln zł.

Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.