mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują DK nr 22 między Czarlinem a Knybawą

Przebudują DK nr 22 między Czarlinem a Knybawą

Na Pomorzu rusza projektowanie przebudowy drogi krajowej nr 22 do przekroju 2+1. Pojawią się dwa pasy ruchu naprzemiennie z jednym, ułatwiające wyprzedzanie.

Przebudują DK nr 22 między Czarlinem a Knybawą

- Kierowcy będą mieli na DK22 naprzemiennie po dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w drugim. Tego typu drogi zapewniają większą swobodę ruchu oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że przeciwne kierunki ruchu są separowane barierami, a na odcinkach dwupasmowych jest miejsce na bezpieczne wyprzedzanie pojazdów jadących wolniej np. ciężarówek. Tak więc zostają wyeliminowane zderzenia czołowe. Na tego typu odcinkach zarówno liczba wypadków jak i ich ciężkość spada. Ponadto dzięki większej swobodzie ruchu skraca się czas przejazdu - informuje GDDKiA.

Prace zlecono firmie Lafrentz-Polska Sp. z o.o. Zadanie obejmuje zaprojektowanie przebudowy 3,5 km drogi krajowej nr 22 między Czarlinem (węzeł z drogą krajową nr 91) a mostem Knybawskim na Wiśle. W ciągu 11 miesięcy wykonawca sporządzi projekt przebudowy drogi do przekroju 2+1. Za całość prac: projekty budowlany i wykonawczy oraz przygotowanie materiałów do złożenia wniosków o wydanie decyzji środowiskowej i zgody na realizację inwestycji drogowej wykonawca otrzyma około 761,2 tys. zł.


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Scenic z nowym silnikiem
Renault Scenic z nowym silnikiem
Daimler i Renault wzmacniają współpracę w kwestii jednostek napędowych. Nowa konstrukcja przygotowana przez niemieckich i francuskich inżynierów trafi pod maskę modeli Scenic i Grand Scenic.