mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują DK nr 22 między Czarlinem a Knybawą

Przebudują DK nr 22 między Czarlinem a Knybawą

Na Pomorzu rusza projektowanie przebudowy drogi krajowej nr 22 do przekroju 2+1. Pojawią się dwa pasy ruchu naprzemiennie z jednym, ułatwiające wyprzedzanie.

Przebudują DK nr 22 między Czarlinem a Knybawą

- Kierowcy będą mieli na DK22 naprzemiennie po dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w drugim. Tego typu drogi zapewniają większą swobodę ruchu oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że przeciwne kierunki ruchu są separowane barierami, a na odcinkach dwupasmowych jest miejsce na bezpieczne wyprzedzanie pojazdów jadących wolniej np. ciężarówek. Tak więc zostają wyeliminowane zderzenia czołowe. Na tego typu odcinkach zarówno liczba wypadków jak i ich ciężkość spada. Ponadto dzięki większej swobodzie ruchu skraca się czas przejazdu - informuje GDDKiA.

Prace zlecono firmie Lafrentz-Polska Sp. z o.o. Zadanie obejmuje zaprojektowanie przebudowy 3,5 km drogi krajowej nr 22 między Czarlinem (węzeł z drogą krajową nr 91) a mostem Knybawskim na Wiśle. W ciągu 11 miesięcy wykonawca sporządzi projekt przebudowy drogi do przekroju 2+1. Za całość prac: projekty budowlany i wykonawczy oraz przygotowanie materiałów do złożenia wniosków o wydanie decyzji środowiskowej i zgody na realizację inwestycji drogowej wykonawca otrzyma około 761,2 tys. zł.


Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.