mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują DW 768

Przebudują DW 768

Wspólne działania urzędników umożliwią szybszą realizację przebudowy drogi wojewódzkiej nr 768 na odcinku Koszyce – Brzesko. Droga ta jest częścią planu połączenia północnej części województwa małopolskiego z przejściami granicznymi na południu.

Przebudują DW 768
Zarząd województwa małopolskiego zawarł porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Działanie to ma na celu określenie wzajemnych zasad przygotowania, realizacji i finansowania inwestycji związanej z przebudowa drogi wojewódzkiej nr 768, co umożliwi jej sprawną modernizację.

Przebudowa drogi wojewódzkiej z Koszyc do Brzeska ma się przyczynić do zrealizowania w przyszłości idei budowy połączenia drogowego o wysokich parametrach technicznych pomiędzy północnymi obszarami województwa, a przejściami granicznymi zlokalizowanymi na południu, wraz z możliwością wjazdu i wyjazdu na planowaną autostradę A-4 Kraków – Tarnów. Pierwszym krokiem do stworzenia takiego połączenia, była budowa mostu przez rzekę Wisłę w miejscowości Górka/Sokołowice. Kolejnym etapem będzie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 768 na odcinku od granicy województwa do węzła autostradowego Brzesko. Takie połączenie jest niezbędne z uwagi na konieczność przystosowanie drogi do przeniesienia zwiększonego ruchu z węzła autostradowego. Razem z drogą wojewódzką nr 977 oraz autostradą A-4, droga wojewódzka nr 768 stanowić będzie ciąg komunikacyjny umożliwiający przejazd od przejścia granicznego w Koniecznej, w kierunku północnym w stronę Warszawy. Budowa węzła Brzesko zapewni dostępność komunikacyjną A-4 dla mieszkańców północnej i północno-wschodniej części Małopolski oraz południowej części województwa świętokrzyskiego. Wpłynie na skrócenie czasu przejazdu oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu w tym obszarze, poprzez zapewnienie właściwej obsługi komunikacyjnej obszarów przyległych do autostrady.

W latach 2003 - 2005 została opracowana koncepcja przebudowy drogi od granicy gminy Koszyce do węzła autostradowego Brzesko. Jednocześnie, równolegle trwały rozmowy prowadzone z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przygotowania projektu budowlanego i wykonawczego, a następnie budowy fragmentu drogi, ściśle związanego z budową węzła autostradowego Brzesko. Koszt realizacji inwestycji to około 67 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~jmi 2010-04-12

kiedy obwodnica Koszyszyc

~smik 2010-04-12

Kiedy bedzie obwodnica Koszyc

~Dragon 2008-04-15

Najpierw buduje się most w Górce potem wprowadza się na drogę 768 niesamowity ruch samochodów ciężarowych wiozących żwir z pobliskich żwirowni , czy to jest normalne czy nie powinno sie zacząć od przebudowy drogi a potem budować most.Po wybudowaniu mostu co roku obiecywali że już będzie droga budowana i co i znowu jakieś porozumienia podpisują i żadnych konkretów. 60 tonowe tiry z olbrzymią prędkością jadą nawet nie zwracając uwagi na mieszkańców .przeżywamy koszmar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech