mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują DW 768

Przebudują DW 768

Wspólne działania urzędników umożliwią szybszą realizację przebudowy drogi wojewódzkiej nr 768 na odcinku Koszyce – Brzesko. Droga ta jest częścią planu połączenia północnej części województwa małopolskiego z przejściami granicznymi na południu.

Przebudują DW 768
Zarząd województwa małopolskiego zawarł porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Działanie to ma na celu określenie wzajemnych zasad przygotowania, realizacji i finansowania inwestycji związanej z przebudowa drogi wojewódzkiej nr 768, co umożliwi jej sprawną modernizację.

Przebudowa drogi wojewódzkiej z Koszyc do Brzeska ma się przyczynić do zrealizowania w przyszłości idei budowy połączenia drogowego o wysokich parametrach technicznych pomiędzy północnymi obszarami województwa, a przejściami granicznymi zlokalizowanymi na południu, wraz z możliwością wjazdu i wyjazdu na planowaną autostradę A-4 Kraków – Tarnów. Pierwszym krokiem do stworzenia takiego połączenia, była budowa mostu przez rzekę Wisłę w miejscowości Górka/Sokołowice. Kolejnym etapem będzie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 768 na odcinku od granicy województwa do węzła autostradowego Brzesko. Takie połączenie jest niezbędne z uwagi na konieczność przystosowanie drogi do przeniesienia zwiększonego ruchu z węzła autostradowego. Razem z drogą wojewódzką nr 977 oraz autostradą A-4, droga wojewódzka nr 768 stanowić będzie ciąg komunikacyjny umożliwiający przejazd od przejścia granicznego w Koniecznej, w kierunku północnym w stronę Warszawy. Budowa węzła Brzesko zapewni dostępność komunikacyjną A-4 dla mieszkańców północnej i północno-wschodniej części Małopolski oraz południowej części województwa świętokrzyskiego. Wpłynie na skrócenie czasu przejazdu oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu w tym obszarze, poprzez zapewnienie właściwej obsługi komunikacyjnej obszarów przyległych do autostrady.

W latach 2003 - 2005 została opracowana koncepcja przebudowy drogi od granicy gminy Koszyce do węzła autostradowego Brzesko. Jednocześnie, równolegle trwały rozmowy prowadzone z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przygotowania projektu budowlanego i wykonawczego, a następnie budowy fragmentu drogi, ściśle związanego z budową węzła autostradowego Brzesko. Koszt realizacji inwestycji to około 67 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 – Posłuszna moc

auto motor i sport 0000-00-00

Najmocniejszy model Audi A4 w poprzednim wcieleniu miał moc 344 KM. Potencjał nowej "A4" jest również nie byle jaki, chociaż osiągi wersji 2.0 multitronic w ogóle na to nie wskazują.

Audi A4 - nowa kreacja

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jmi 2010-04-12

kiedy obwodnica Koszyszyc

~smik 2010-04-12

Kiedy bedzie obwodnica Koszyc

~Dragon 2008-04-15

Najpierw buduje się most w Górce potem wprowadza się na drogę 768 niesamowity ruch samochodów ciężarowych wiozących żwir z pobliskich żwirowni , czy to jest normalne czy nie powinno sie zacząć od przebudowy drogi a potem budować most.Po wybudowaniu mostu co roku obiecywali że już będzie droga budowana i co i znowu jakieś porozumienia podpisują i żadnych konkretów. 60 tonowe tiry z olbrzymią prędkością jadą nawet nie zwracając uwagi na mieszkańców .przeżywamy koszmar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.