mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina

Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina

Rozpoczynają się prace drogowe związane z przebudową 32 kilometrów trasy wojewódzkiej w powiatach brodnickim i rypińskim (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja pochłonie 41 milionów złotych. Realizacja inwestycji na drodze nr 560 poprawi skomunikowanie sieci dróg wojewódzkich z drogą krajową nr 15  i z ekspresową 10. 

Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina
Drogę, po wygranym przetargu, zmodernizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Brodnicy wraz z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg z Lipna. Obecnie wykonywane są prace przygotowawcze, a roboty drogowe rozpoczną się za dwa tygodnie.

Do jesieni przyszłego roku jezdnia na całym odcinku, od Brodnicy do granic województwa kujawsko-pomorskiego, zostanie wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Częścią inwestycji będzie także poprawa odwodnienia jezdni i utwardzenie poboczy. W kilku miejscach na trasie staną bramki wjazdowe ostrzegające przed wjazdem na teren zabudowany i wymuszające na kierowcy zmniejszenie prędkości jazdy. Powstanie także nowy maszt radarowy i zatoka postojowa do ważenia pojazdów ciężarowych.   

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Moc idzie na południe

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~wiesiu 2009-05-24

z brodnicy do rypina jest 24 km a nie 32 chyba chodzi o odcinek brodnica urszulewo bo taki jest projekt przebudowy którego kopie posiadam jesli ktos sie bierze za pisanie artykulu to niech najpierw sie zapozna z tematem anie glupoty wypisuje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.