mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina

Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina

Rozpoczynają się prace drogowe związane z przebudową 32 kilometrów trasy wojewódzkiej w powiatach brodnickim i rypińskim (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja pochłonie 41 milionów złotych. Realizacja inwestycji na drodze nr 560 poprawi skomunikowanie sieci dróg wojewódzkich z drogą krajową nr 15  i z ekspresową 10. 

Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina
Drogę, po wygranym przetargu, zmodernizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Brodnicy wraz z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg z Lipna. Obecnie wykonywane są prace przygotowawcze, a roboty drogowe rozpoczną się za dwa tygodnie.

Do jesieni przyszłego roku jezdnia na całym odcinku, od Brodnicy do granic województwa kujawsko-pomorskiego, zostanie wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Częścią inwestycji będzie także poprawa odwodnienia jezdni i utwardzenie poboczy. W kilku miejscach na trasie staną bramki wjazdowe ostrzegające przed wjazdem na teren zabudowany i wymuszające na kierowcy zmniejszenie prędkości jazdy. Powstanie także nowy maszt radarowy i zatoka postojowa do ważenia pojazdów ciężarowych.   

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~wiesiu 2009-05-24

z brodnicy do rypina jest 24 km a nie 32 chyba chodzi o odcinek brodnica urszulewo bo taki jest projekt przebudowy którego kopie posiadam jesli ktos sie bierze za pisanie artykulu to niech najpierw sie zapozna z tematem anie glupoty wypisuje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.