mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina

Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina

Rozpoczynają się prace drogowe związane z przebudową 32 kilometrów trasy wojewódzkiej w powiatach brodnickim i rypińskim (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja pochłonie 41 milionów złotych. Realizacja inwestycji na drodze nr 560 poprawi skomunikowanie sieci dróg wojewódzkich z drogą krajową nr 15  i z ekspresową 10. 

Przebudują drogę z Brodnicy do Rypina
Drogę, po wygranym przetargu, zmodernizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Brodnicy wraz z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg z Lipna. Obecnie wykonywane są prace przygotowawcze, a roboty drogowe rozpoczną się za dwa tygodnie.

Do jesieni przyszłego roku jezdnia na całym odcinku, od Brodnicy do granic województwa kujawsko-pomorskiego, zostanie wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Częścią inwestycji będzie także poprawa odwodnienia jezdni i utwardzenie poboczy. W kilku miejscach na trasie staną bramki wjazdowe ostrzegające przed wjazdem na teren zabudowany i wymuszające na kierowcy zmniejszenie prędkości jazdy. Powstanie także nowy maszt radarowy i zatoka postojowa do ważenia pojazdów ciężarowych.   

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Moc idzie na południe

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~wiesiu 2009-05-24

z brodnicy do rypina jest 24 km a nie 32 chyba chodzi o odcinek brodnica urszulewo bo taki jest projekt przebudowy którego kopie posiadam jesli ktos sie bierze za pisanie artykulu to niech najpierw sie zapozna z tematem anie glupoty wypisuje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.