mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują most w Kocierzy w ciągu DW 781

Przebudują most w Kocierzy w ciągu DW 781

Lada dzień ruszy przebudowa mostu w miejscowości Kocierz (woj. śląskie) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 781. Prace budowlane wyniosą prawie 6 mln zł, a jej zakończenie zaplanowane jest na listopad 2012 roku.

Przebudują most w Kocierzy w ciągu DW 781
Prace realizowane będą etapami. W pierwszej kolejności – aby przełożyć ruch z istniejącego obiektu - wykonamy drogę objazdową wraz z mostem tymczasowym – mówi Kierownik Budowy, Adrian Duda, Skanska. – Kolejne etapy prac przewidują budowę muru oporowego, rozbiórkę istniejącego mostu oraz wykonanie nowego obiektu o konstrukcji żelbetowej i długości 55 m. W ramach inwestycji przebudujemy również odcinek drogi nr 781 o długości ponad 180 m oraz wykonamy profile dna koryta rzeki Kocierzanki wraz z zabezpieczeniem brzegów.

Wszystkie prace związane z wykonaniem drogi objazdowej zakończymy jeszcze w 2011 roku – mówi Marcin Bartosiewicz, Menedżer Projektu, Skanska. - W związku z tym kierowcy nie odczują większych utrudnień, ponieważ ruch będzie się odmost w Kocierzybywał drogą tymczasową.  

Droga nr 781 łączy miejscowości zlokalizowane w województwie śląskim i małopolskim: Chrzanów i Łękawicę położoną nieopodal Jeziora Żywieckiego.  

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~yntelygent 2011-09-11

Kocierz jest rodzaju męskiego. Vide - Kocierz Rychwałdzki a nie Rychwałdzka. Panu redaktorowi gratulujemy złośliwych czytelników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.