mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują most w Kocierzy w ciągu DW 781

Przebudują most w Kocierzy w ciągu DW 781

Lada dzień ruszy przebudowa mostu w miejscowości Kocierz (woj. śląskie) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 781. Prace budowlane wyniosą prawie 6 mln zł, a jej zakończenie zaplanowane jest na listopad 2012 roku.

Przebudują most w Kocierzy w ciągu DW 781
Prace realizowane będą etapami. W pierwszej kolejności – aby przełożyć ruch z istniejącego obiektu - wykonamy drogę objazdową wraz z mostem tymczasowym – mówi Kierownik Budowy, Adrian Duda, Skanska. – Kolejne etapy prac przewidują budowę muru oporowego, rozbiórkę istniejącego mostu oraz wykonanie nowego obiektu o konstrukcji żelbetowej i długości 55 m. W ramach inwestycji przebudujemy również odcinek drogi nr 781 o długości ponad 180 m oraz wykonamy profile dna koryta rzeki Kocierzanki wraz z zabezpieczeniem brzegów.

Wszystkie prace związane z wykonaniem drogi objazdowej zakończymy jeszcze w 2011 roku – mówi Marcin Bartosiewicz, Menedżer Projektu, Skanska. - W związku z tym kierowcy nie odczują większych utrudnień, ponieważ ruch będzie się odmost w Kocierzybywał drogą tymczasową.  

Droga nr 781 łączy miejscowości zlokalizowane w województwie śląskim i małopolskim: Chrzanów i Łękawicę położoną nieopodal Jeziora Żywieckiego.  

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~yntelygent 2011-09-11

Kocierz jest rodzaju męskiego. Vide - Kocierz Rychwałdzki a nie Rychwałdzka. Panu redaktorowi gratulujemy złośliwych czytelników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Geely kupuje markę Proton
Geely kupuje markę Proton
Samochody marki Proton nie są znane w Europie, czego nie można powiedzieć o rynku azjatyckim. Dlatego nie powinien dziwić ruch chińskiego koncernu Gelly, który wszedł w posiadanie marki o sporym potencjale.