mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu

Skrzyżowanie ulic Bałtyckiej i Janikowskiej w Poznaniu - DK 92 doczeka się wreszcie przebudowy. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Skrzyżowanie to uznane jest za szczególnie niebezpieczne, co potwierdzają m.in. statystyki Miejskiej Komendy Policji w Poznaniu.

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu
Przedsięwzięcie zakłada przebudowę skrzyżowania ulicy Bałtyckiej (droga krajowa nr 92) z ulicą Janikowską (droga gminna) oraz z drogą dojazdową do pobliskich zakładów produkcyjnych. W ramach inwestycji skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną i oświetlenie uliczne. Wykonane także będą dodatkowe pasy ruchu lewoskrętu, prawoskrętu oraz pas włączenia do ruchu. Pasy o przeciwnym kierunku ruchu zostaną na całej długości skrzyżowania oddzielone od siebie wyspami zieleni. Zastosowane techniki inżynierii ruchu poprawią bezpieczeństwo drogowe na skrzyżowaniu. Dzięki temu zmniejszy się liczba wypadków drogowych i kolizji.

Dodatkowo w ramach inwestycji przebudowana będzie infrastruktura służąca komunikacji publicznej zatoki i perony autobusowe w obrębie ulicy Janikowskiej, jak również infrastruktura towarzysząca - kanalizacja deszczowa oraz ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Bałtyckiej. Pełne oddzielenie ruchu pieszego i rowerowego od ruchu pojazdów samochodowych zwiększy poziom bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ponad 15 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie ponad 10,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji
Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji
Zapowiadany od kilku tygodni minivan od Mitsubishi Xpander w końcu doczekał się premiery na salonie samochodowym  w Indonezji. Poznaliśmy sporo szczegółów technicznych na jego temat.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech