mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu

Skrzyżowanie ulic Bałtyckiej i Janikowskiej w Poznaniu - DK 92 doczeka się wreszcie przebudowy. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Skrzyżowanie to uznane jest za szczególnie niebezpieczne, co potwierdzają m.in. statystyki Miejskiej Komendy Policji w Poznaniu.

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu
Przedsięwzięcie zakłada przebudowę skrzyżowania ulicy Bałtyckiej (droga krajowa nr 92) z ulicą Janikowską (droga gminna) oraz z drogą dojazdową do pobliskich zakładów produkcyjnych. W ramach inwestycji skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną i oświetlenie uliczne. Wykonane także będą dodatkowe pasy ruchu lewoskrętu, prawoskrętu oraz pas włączenia do ruchu. Pasy o przeciwnym kierunku ruchu zostaną na całej długości skrzyżowania oddzielone od siebie wyspami zieleni. Zastosowane techniki inżynierii ruchu poprawią bezpieczeństwo drogowe na skrzyżowaniu. Dzięki temu zmniejszy się liczba wypadków drogowych i kolizji.

Dodatkowo w ramach inwestycji przebudowana będzie infrastruktura służąca komunikacji publicznej zatoki i perony autobusowe w obrębie ulicy Janikowskiej, jak również infrastruktura towarzysząca - kanalizacja deszczowa oraz ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Bałtyckiej. Pełne oddzielenie ruchu pieszego i rowerowego od ruchu pojazdów samochodowych zwiększy poziom bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ponad 15 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie ponad 10,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross