Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu

Skrzyżowanie ulic Bałtyckiej i Janikowskiej w Poznaniu - DK 92 doczeka się wreszcie przebudowy. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Skrzyżowanie to uznane jest za szczególnie niebezpieczne, co potwierdzają m.in. statystyki Miejskiej Komendy Policji w Poznaniu.

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie w Poznaniu
Przedsięwzięcie zakłada przebudowę skrzyżowania ulicy Bałtyckiej (droga krajowa nr 92) z ulicą Janikowską (droga gminna) oraz z drogą dojazdową do pobliskich zakładów produkcyjnych. W ramach inwestycji skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną i oświetlenie uliczne. Wykonane także będą dodatkowe pasy ruchu lewoskrętu, prawoskrętu oraz pas włączenia do ruchu. Pasy o przeciwnym kierunku ruchu zostaną na całej długości skrzyżowania oddzielone od siebie wyspami zieleni. Zastosowane techniki inżynierii ruchu poprawią bezpieczeństwo drogowe na skrzyżowaniu. Dzięki temu zmniejszy się liczba wypadków drogowych i kolizji.

Dodatkowo w ramach inwestycji przebudowana będzie infrastruktura służąca komunikacji publicznej zatoki i perony autobusowe w obrębie ulicy Janikowskiej, jak również infrastruktura towarzysząca - kanalizacja deszczowa oraz ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Bałtyckiej. Pełne oddzielenie ruchu pieszego i rowerowego od ruchu pojazdów samochodowych zwiększy poziom bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ponad 15 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie ponad 10,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wystartowała przedsprzedaż Toyoty C-HR
Wystartowała przedsprzedaż Toyoty C-HR
Świeży model w ofercie Toyoty to efektowny crossover za napędem hybrydowym, który można zamówić przez internet. Wyniki przedsprzedaży wyglądają bardzo obiecująco a polscy importerzy już zacierają ręcę.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj