mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują skrzyżowanie na DK4

Przebudują skrzyżowanie na DK4

Trwają już prace przygotowawcze, a 14 listopada 2011 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 4 z drogą powiatową Wola Dębińska – Sterkowiec (powiat brzeski, woj. małopolskie). W ramach inwestycji poszerzona będzie jezdnia, pobocza, wydzielony dodatkowy pas do skrętu w lewo.

Przebudują skrzyżowanie na DK4
Na odcinku 1200 metrów DK 4 położona zostanie nowa nawierzchnia, wybudowany chodnik i dwie zatoki autobusowe, przebudowany przepust i zjazdy indywidualne i publiczne wraz z przepustami. Zlikwidowane zostaną zjazdy indywidualne prowadzące bezpośrednio  na DK 4 a w zamian za to wybudowany będzie prawostronny ciąg pieszo-jezdny zbierający ruch z tych zjazdów indywidualnych. Przełożona zostanie także sieć infrastruktury technicznej. W trakcie robót drogowych będzie zawężenie jezdni i ograniczenie prędkości do 40km/godz. Koszt inwestycji wynosi 4 mln zł, a pieniądze na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego, ze środków na poprawę bezpieczeństwa ruchu.

Podobne wiadomości:

Szef BMW potwierdza - będzie X4

auto motor i sport 0000-00-00

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Jotgie 2011-11-08

...i ustawi się ograniczenie prędkości do 70 km/godz, choć teraz go nie ma! Tak właśnie w Polsce w idiotyczny sposób "modernizuje" się skrzyżowania! Jest ich wiele!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.