mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują skrzyżowanie na DK4

Przebudują skrzyżowanie na DK4

Trwają już prace przygotowawcze, a 14 listopada 2011 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 4 z drogą powiatową Wola Dębińska – Sterkowiec (powiat brzeski, woj. małopolskie). W ramach inwestycji poszerzona będzie jezdnia, pobocza, wydzielony dodatkowy pas do skrętu w lewo.

Przebudują skrzyżowanie na DK4
Na odcinku 1200 metrów DK 4 położona zostanie nowa nawierzchnia, wybudowany chodnik i dwie zatoki autobusowe, przebudowany przepust i zjazdy indywidualne i publiczne wraz z przepustami. Zlikwidowane zostaną zjazdy indywidualne prowadzące bezpośrednio  na DK 4 a w zamian za to wybudowany będzie prawostronny ciąg pieszo-jezdny zbierający ruch z tych zjazdów indywidualnych. Przełożona zostanie także sieć infrastruktury technicznej. W trakcie robót drogowych będzie zawężenie jezdni i ograniczenie prędkości do 40km/godz. Koszt inwestycji wynosi 4 mln zł, a pieniądze na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego, ze środków na poprawę bezpieczeństwa ruchu.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Jotgie 2011-11-08

...i ustawi się ograniczenie prędkości do 70 km/godz, choć teraz go nie ma! Tak właśnie w Polsce w idiotyczny sposób "modernizuje" się skrzyżowania! Jest ich wiele!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport